Mata jest obecnie jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Szersze grono poznało go (i jego charakterystyczny styl muzyczny) pod koniec 2019 roku, a konkretnie po premierze Patointeligencji. Wzbudzający wiele emocji kawałek zdobył ponad 51 milionów wyświetleń na platformie YouTube. Kolejnych utworów autorstwa Michała Matczaka, bo właśnie tak brzmi prawdziwe nazwisko rapera, także chętnie słuchano. A teraz wszystko wskazuje na to, że będzie o nim głośno nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. O co chodzi?

Mata to pierwszy w historii Polak, którego utwór trafił na listę Billboard Global. To kolejny sukces młodego rapera!

Mata ma powody do dumy! Jego utwór Kiss cam (podryw roku), który ujrzał światło dzienne pod koniec czerwca tego roku, trafił właśnie na listę Global 200 Excl. US magazynu Billboard, która (jak sama nazwa wskazuje) uwzględnia ponad 200 światowych rynków muzycznych, ale z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych. To ogromne osiągnięcie. Kiss cam (podryw roku) jest pierwszym polskojęzycznym kawałkiem w tym zestawieniu. Natomiast Mata to pierwszy artysta z Polski, który tego dokonał. 

 

 

Warto również wspomnieć, że teledysk do Kiss cam (podryw roku) wyświetlono już ponad 18 milionów razy na platformie YouTube. Poza tym został odsłuchany ponad 12 milionów razy w serwisach streamingowych, na czele ze Spotify. Jeśli mimo to nie wiecie, o który utwór chodzi, pomożemy wam nadrobić zaległości. Hitowego kawałka od Maty możecie posłuchać poniżej. 

 

Zobacz także:

 

To nie koniec dobrych wiadomości, jeśli chodzi o zawodowe poczynania Maty. Już niebawem będzie go można zobaczyć (i, oczywiście, posłuchać!) na żywo. Popularny raper wystąpi na Fest Festival 2021, który już pod raz drugi odbędzie się w Parku Śląskim w Chorzowie, a także na Lotnisku Warszawa-Babice. Jego koncert na Bemowie zaplanowany jest dopiero na 2 października. Ale już teraz zasługuje na miano wyjątkowego wydarzenia. Na wczesnym etapie promocji osiągnął bowiem rekordową sprzedaż biletów. 

Już na tym etapie promocji osiągnęliśmy rekordową sprzedaż biletów, której do tej pory solowo nie osiągnął żaden raper w Polsce" - podkreślają organizatorki i organizatorzy, przy okazji zapowiadając, że będzie to produkcja, jakiej polski hip-hop jeszcze nie widział.