Mata zrobił niespodziankę swojemu fanowi

W sierpniu tego roku fan Maty, Patryk, uległ poważnemu wypadkowi. Przechodził przez przejście dla pieszych, kiedy został potrącony przez samochód. Chwilę później przewieziono go w stanie krytycznym do szpitala. 

Złamanie sklepienia i podstawy czaszki. Stłuczenie mózgu, uszkodzenie ucha środkowego po prawej stronie, krwiak nadtwardówkowy nad prawą półkulą mózgu. Szybka decyzja lekarzy. Patryk musi być pilnie operowany. Obrzęk mózgu, rozległy krwiak - relacjonowali jego rodzice. 

Rokowania nie były najlepsze - podejrzewano, że chłopak może dostać martwicy części mózgu. Okazało się, że Patryk zapadł w śpiączkę. Godzinami matka modliła się o poprawę jego stanu zdrowia, przy okazji puszczając mu kawałki ulubionego artysty. Czyli Maty. W sierpniu tego roku wydarzył się wyczekiwany cud i chłopak wybudził się ze śpiączki. Miało to miejsce wtedy, kiedy jego mama odmawiała modlitwę, puszczając synowi m.in. piosenkę rapera „Żółte flamastry i grube katechetki".

 Magiczna dla nas jest to kołysanka - twierdziła wzruszona mama Patryka.

Bez wątpienia utwór ten pozostanie już na zawsze wyjątkowy dla rodziny chłopca. Nie wiemy wprawdzie, czy muzyka Maty faktycznie miała wpływ na poprawienie stanu Patryka, niemniej jednak bardzo szanujemy tego rodzaju gesty. Nie da się ukryć, że Mata po raz kolejny zaplusował wśród swoich fanek i fanów. 

 Marzyłam o t-shircie dla Patryka od Maty, a Mata przyjechał do nas z płytą - zdradziła kobieta, publikując w sieci  post z informacją o całym wydarzeniu. 

Rzeczywiście muzyk postanowił zrobić niespodziankę chłopakowi i pojawił się u niego w domu, a pamiątkowe zdjęcie z tych odwiedzin mogliśmy oglądać na Instagramie. Warto przypomnieć, że Mata angażował się już wcześniej społecznie, wykorzystując swoją sławę do słusznych celów. Niejednokrotnie podkreślał, jak istotna jest dla niego kwestia dotycząca zdrowia psychicznego. Stwierdził nawet, że gdyby nie terapia, prawdopodobnie dziś by go nie było. Muzyk zlicytował jakiś czas temu swoją poczwórnie platynową płytę, a pieniądze przeznaczył na pomoc psychologii i psychiatrii dziecięcej, która w Polsce jest w opłakanym stanie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @popkillerpl

Mata: kto to jest

Urodzony 14 lipca w 2000 roku raper Mata, czyli Michał Matczak, to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej barwnych, polskich artystów, który reprezentuje głos młodego pokolenia. Chłopak ma na swoim koncie liczne sukcesy muzyczne, jednak początkowo największą sławę przyniósł mu, wydany w 2019 roku, utwór „Patointeligencja". Obecnie ma on 58 milionów wyświetleń na YouTube. To w tej piosence artysta - bez cenzury - obnażył ciemną stronę prywatnego liceum i życia nastolatków pochodzących z zamożnych rodzin. Utwór wywołał wiele kontrowersji. Nie bez powodu - poruszono w nim bowiem temat uzależnienia młodych ludzi od narkotyków i łamania przez nich prawa. Mata to także pierwszy, polski artysta, który pobił rekord 2 milionów słuchaczy na popularnej platformie Spotify. 

Jakiś czas temu szerokim echem odbiła się współpraca młodego Matczaka" z McDonald's - artysta stworzył swój spersonalizowany zestaw, który sprzedawano w całej Polsce. Wiele osób zastanawiało się wówczas, czy jest to etyczne, a także czy ten krok nie zaszkodzi w karierze rapera. W jednym z ostatnich klipów artysty wystąpiła z kolei supermodelka, Anja Rubik (piosenka „Szafir").

Fot. Piotr Hukalo/East News

Zobacz także:

Michał Matczak, Mata: rodzice artysty

Nie bez znaczenia dla wielu osób jest również kontrowersyjny temat rodziców gwiazdy. Marcin Matczak jest bowiem powszechnie znanym i poważanym profesorem prawa oraz radcą prawnym, z kolei jego żona - Arletta Śliwińska-Matczak, to właścicielka szkoły językowej. Wszystko to, w połączeniu ze szczerymi wyznaniami rapera, a także jego niewybrednym doborze słów, jest często szeroko komentowane.

Jesteśmy przekonani, że kariera Maty dopiero nabiera tempa - czym jeszcze nas zaskoczy? Póki co nie możemy doczekać się kolejnych utworów tego młodego, utalentowanego muzyka.