Nowy idol nastolatek i nastolatków - jaki powinien być? 

Portale społecznościowe i programy talent show dla uzdolnionych dzieci dają szansę na zrobienie szybkiej kariery i ogromną popularność. Cieszą się one także ogromną popularnością wśród oglądających. Nic zatem dziwnego, że co i rusz powstają kolejne formaty, w których dzieci udowadniają, że mają talent. Wśród nich jest właśnie The Voice Kids, który doczekał się już czterech edycji. Uczestnicy i uczestniczki tego show w bardzo krótkim czasie zaczęli odnosić sukcesy nie tylko na arenie polskiej, ale również międzynarodowej. Roksana Węgiel, Viki Gabor, Marcin Maciejczak to dziś idole milionów nastolatków.

Postanowiłyśmy wziąć pod lupę tę nową twarz na polskiej scenie muzycznej, która już dziś ma szansę stać się idolem nastolatków w naszym kraju. Mateusz Golicki to także uczestnik The Voice Kids. Choć odpadł na etapie Bitew, to nie poddał się i walczy o swoje muzyczne marzenia. Swoim śpiewem i tańcem podbija obecnie nie tylko TikToka.

Mateusz Golicki - kim jest i ile ma lat

Mateusz Golicki ma zaledwie 17 lat, a życiowych osiągnięć sporo. Jest jednym z najlepszych uczniów w szkole, co warto podkreślić. Od rozpoczęcia edukacji, każdego roku, otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem. Obecnie jest uczniem drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, gdzie będzie zdawał międzynarodową maturę IB (International Baccalaureate). Mateusz mówi płynnie po angielsku i uczy się języka hiszpańskiego. Od najmłodszych lat trenuje też taniec nowoczesny oraz uczy się gry na fortepianie. Przez lata startował również w zawodach pływackich, na których zdobył kilkadziesiąt medali. Mateusz Golicki ma około 183 cm wzrostu, jeśli chcecie wiedzieć. 

fot. Łukasz Ziętek / materiały prasowe

Mateusz Golicki - Instgram i TikTok

Jeśli zaś chodzi o social media, to Mateusz Golicki radzi sobie w nich równie dobrze. Jego konto na Instagramie (@mateusz.golicki) obserwuje ponad 50 tysięcy followersów a filmiki na koncie na TikToku (mateusz.golicki) mają ponad 1,7 miliona polubień. Możemy na nich zobaczyć, jak Mateusz tańczy, ale przedstawiają też zabawne scenki z codziennego życia nastolatka. 

Mateusz Golicki - singiel

Jego ostatni singiel Twój wyświetlono już ponad milion razy. Upór, pokora i pracowitość opłaciły się pod jeszcze jednym względem - umożliwiły mu współpracę m.in. z Wojtkiem Urbańskim - najbardziej cenionym obecnie producentem w Polsce. To właśnie on stworzył przeboje Nie Muszę Julii Wieniawy, Oczko w Głowie Tymka czy Zabierz tę miłość, który w duecie wykonują Julia Wieniawa i Maciek Musiałowski. Urbański wyprodukował najnowszy singiel Mateusza Golickiego Wypływam, który nastolatek po raz pierwszy zaprezentuje podczas sobotniego finału czwartej edycji The Voice Kids.