Mamy dobrą wiadomość. Restauracje w Polsce zostały ponownie otwarte i działają zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa. W tym również lokale McDonald’s. To nie jedyny dobry news. Kolejnym są zmiany, jakie zaszły w klasycznych burgerach, tj. Big Mac, McRoyal, Cheeseburger, Hamburger, WieśMac czy McDouble

Sprawdzamy, jak zmienił się Big Mac!

Okej, czas na konkrety. Co się zmieni? Jedną z nowości jest receptura bułki. Będzie ona ciemniejsza i bardziej wypieczona od tej, którą na pewno dobrze znacie. Zmieni się również proces grillowania mięsa, czyli jednego z najważniejszych składników kultowego burgera Big Mac. Temperatura grilla zostanie podwyższona, dzięki czemu mięso stanie się jeszcze bardziej gorące i soczyste. Dodatkowo podczas grillowania bezpośrednio do każdego kawałka wołowiny zostanie dodana cebulka, która nada bardziej wyrazistego smaku. OMG, wyobrażacie sobie? Do tego dodawany jest ser cheddar, który pod wpływem temperatury idealnie się roztapia. Całość kompozycji uzupełniają świeże i chrupiące warzywa.

Są jednak takie kwestie, które się nie zmienią. I naszym zdaniem warto to podkreślić. McDonald’s w Polsce nadal będzie współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami oraz dostawcami żywności, m.in. z poznańską firmą Green Factory czy firmą Eisberg z Legnicy (warzywa), piekarnią Aryzta (pieczywo) i rolnikami, którzy uprawiają ziemniaki w województwie wielkopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Tak, to oni w pewnej mierze odpowiadają za produkcję naszych ulubionych frytek, które do McDonald’s od lat dostarcza Farm Frites Polska z Lęborka. Wołowina też pochodzi od rodzimych hodowców i przetwarzana jest w zakładzie produkcyjnym OSI w Ostródzie. Oczywiście McDonald’s kontroluje każdy etap produkcji, a także zachowuje wszelkie zasady bezpieczeństwa podczas przygotowywania poszczególnych dań.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak zaplanować (bezpieczne) wyjście do restauracji McDonald's! Pamiętajcie, aby zakładać maseczki po wyjściu z domu, myjcie ręce i korzystajcie z płynów do dezynfekcji.

Artykuł powstał we współpracy z McDonald’s.