Zanim Meghan Markle dołączyła do grona członków rodziny królewskiej, królowa kilkakrotnie naginała dla niej dworskie zwyczaje. Później, gdy zadebiutowała na dworze jako księżna Sussex spodziewaliśmy się, że będzie musiała sie jednak trochę nagiąć do panujących tam zwyczajów. Tymczasem okazało się, że w wielu kwestiach i to nie tylko tych dotyczących stroju, małżonka księcia Harry’ego ma własne zdanie i ani myśli dopasowywać się do odgórnych ograniczeń.

Pamiętacie to zdjęcie rodziny królewskiej? Wiemy, dlaczego to najbardziej pogodny portret royal family w historii!

Wszystko wskazuje na to, że jedną z takich właśnie sytuacji będą zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Jeśli wierzyć zagranicznej prasie, relacje obu par nie są najlepsze, a niedawna wyprowadzka Meghan Markle i księcia Harry’ego z Pałacu Kensington tylko zaostrzyła konflikt. Mówi się, że już w trakcie ubiegłorocznych świąt atmosfera między młodymi była nie najlepsza, a Meghan miło usilnych prób nie udało się wkupić w łaski Kate i Williama. Harry to widział i miał żal do brata. Miał go zresztą dużo wcześniej – wspólne świętowanie miało być gestem Kate i Williama, który zatrze złe wrażenie spowodowanie „niedostatecznie ciepłym” według Harry’ego przyjęciem Meghan do rodziny.

To się jednak nie udało. Co więcej, to nie koniec wzajemnych pretensji. Książę William miał podobno za złe bratu, że jego relacja ze starszą od niego Amerykanką ewoluuje zbyt szybko jak na królewskie standardy. Kate, będąca podczas zeszłorocznych świąt w piątym miesiącu ciąży z księciem Louisem, niedobrze zniosła panująca wówczas atmosferę i jak się okazuje, te czarne chmury gromadzące się nad synami księżnej Diany i ich małżonkami nigdy się nie rozwiały. Przeciwnie, konflikt podobno eskaluje.

Tym samym, by uniknąć raz doświadczonych niesnasek i nie zburzyć świątecznej atmosfery uzgodniono, że Meghan Markle z mężem spędzą święta w posiadłości w Norfolk, gdzie w tym czasie będzie rezydować także królowa Elżbieta II z księciem Filipem. Za to Kate Middleton i książę William będą gośćmi rodziców księżnej Cambridge.

Jakie jest wasze stanowisko? Spodziewaliście się, że Kate Middleton i Meghan Markle aż się nie lubią, by nie móc wspólnie z zasiąść do świątecznego stołu?

Meghan Markle wyznała, dlaczego nie nosi sukienek od Victorii Beckham, choć uwielbia jej projekty

Zobacz także: