Książę Louis, czyli trzecie dziecko Kate Middleton i księcia Williama jest już na świecie, jeśli więc chodzi o rodzinę królewską, najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem jest w tej chwili zbliżający się dużymi krokami ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego.  

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjczycy zarobią miliony na ślubie Meghan Markle i księcia Harry’ego >>>

Gdzie i kiedy odbędzie się ślub Megham Markle i księcia Harry'ego

Co wiemy o samej ceremonii zaślubin książęcej pary? Jak się okazuje - całkiem sporo. Meghan Markle i książę Harry powiedzą sobie sakramentalne tak w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze o godzinie 12:00 (czyli o 13:00 czasu polskiego). Chwilę tę uwieczni nie kto inny, jak sam Alexi Lubomirski - genialny fotograf polskiego pochodzenia, który jest też autorem ich zaręczynowej sesji. Godzinę po ceremonii w kościele para młoda weźmie udział w przejażdżce głównymi ulicami miasta – to zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych przez Brytyjczyków momentów związanych z royal wedding. Wieczorem z kolei młodzi wezmą udział w zorganizowanym przez księcia Karola przyjęciu weselnym, które odbędzie się w gronie najbliższej rodziny.

Meghan Markle jako panna młoda

Co do wyglądu panny młodej, uzupełnieniem jej ślubnej kreacji będzie bukiet skomponowany z róż, naparstnic i piwonii przygotowany przez najbardziej wziętą brytyjską florystkę Phillipę Craddock. Wśród zaproszonych gości będzie prawie 2600 Brytyjczyków, którzy, choć nie będzie im dane spróbować ośmiopiętrowego cytrynowego tortu, będą mieli wyjątkową szansę jako pierwsi zobaczyć nowożeńców na moment po samej uroczystości.

Kto poprowadzi Meghan Markle do ołtarza

Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie w imieniu panny młodej, informując, że na ślubie nie pojawi się ojciec Meghan, Thomas Markle, ponieważ nie pozwala na to jego stan zdrowia. Podejrzewano, że do ołtarza może poprowadzić ją mama, jednak 2 dni przed royal wedding potwierdzono, że w tej roli zobaczymy księcia Karola, czyli tatę pana młodego, księcia Harry’ego.

ZOBACZ TAKŻE: Kto zostanie druhną Meghan Markle? >>>

Suknia ślubna Meghan Markle

Jedna z ostatnich niewiadomych dotyczy kreacji, w jakiej tego wyjątkowego dnia zaprezentuje się przyszła panna młoda. Spekulowano, że być może jej przygotowaniem zajmie się izraelska projektantka sukien ślubnych Inbal Dror, jednak w tej chwili wiele wskazuje na to, że projekt zostanie stworzony przez brytyjską markę Erdem.

Zobacz także:

Dla Kanadyjczyka Erdema Moralioglu, który dowodzi marką, nie byłby to pierwszy raz w roli projektanta rodziny królewskiejksiężna Kate dwukrotnie pojawiła się publicznie w kreacji jego autorstwa. Co więcej, wiadomo, że dom mody jest w trakcie wymiany załogi - zrezygnował z zewnętrznej obsługi PR-owej i planuje na nowo obsadzić stanowisko dyrektora public relations, co zdaniem wielu może wskazywać właśnie na podjęcie działań związanych z królewskim ślubem.

Idąc tym tropem trzeba też wziąć pod uwagę inny brand, a mianowicie Ralph&Russo, który jest w trakcie podobnych co Erdem zmian i także ma na koncie wyjątkową kreację – tę, w której Meghan pojawiła się na zdjęciach zaręczynowych. Wśród swoich ulubionych twórców ślubnych kreacji Meghan wskazuje także m.in. Delphine Manivet, Christos Costarello i J. Mendel, których ceni za unikatowość i zabawy konstrukcją. Choć nie ma w tej kwestii żadnych oficjalnych informacji, coraz częściej w kontekście ślubnej kreacji Markle padają nazwiska Tamary Ralph i Michaela Russo.

Nowe tytuły Meghan Markle i księcia Harry’ego

Po ślubie zmieni się wiele, także to, jak będziemy mówić o Meghan Markle. Czy po ślubie będzie księżną? Zgodnie z tradycją królowa Elżbieta nada nowożeńcom nowe tytuły i najprawdopodobniej będą to odpowiednio Duke i Duchess of Sussex – analogicznie, po ślubie Kate Middleton i książę William otrzymali tytuły Duchess i Duke of Cambridge.

Jakie Meghan Markle będzie nosić nazwisko po ślubie

19 maja br. Meghan Markle zmieni nazwisko na Rachel Meghan Mountbatten-Windsor. Jeśli chodzi o oficjalne dokumenty, które będą przechodziły przez ręce przyszłej żony księcia Harry’ego, najpewniej będzie je podpisywać jedynie swoim imieniem – zgodnie ze słowami historyka rodziny królewskiej taki zwyczaj jest dopuszczalny wśród młodszych przedstawicieli royal family.

Kto będzie druhną Meghan Markle

Ta kwestia bardziej niż inne rozpalała wyobraźnię świata. Najczęściej w kontekście druhny Meghan pada nazwisko Jessiki Mulroney – stylistki i przyjaciółki przyszłej panny młodej. Coraz częściej jednak mówi się, że wśród druhen nie pojawi się nikt dorosły, a parze młodej towarzyszyć będą jedynie dzieci.  

Kto będzie świadkiem księcia Harry’ego

W tej roli pojawi się brat pana młodego. Jak oficjalnie zapowiedział, będzie to dla niego dobra okazja do rewanżu – przed kilku laty książę Harry jako świadek nie stronił od żartów na temat brata w trakcie toastu, a więc można się spodziewać, że tym razem William nie pozostanie mu dłużny.

Kto płaci za ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego

W oficjalnym oświadczeniu Pałac Kensington poinformował, że pokryje znaczną większość wydatków związanych z weselem, w tym m.in. opłaty kościelne, kwiaty, dekoracje, oraz koszty przyjęcia. Szacuje się, że kwota wydatków może sięgać nawet 500 000 funtów.

Prezenty ślubne

Młoda para zdecydowała, że zamiast listy prezentów ślubnych stworzy fundusz, na który goście będą mogli przekazać darowiznę. Zebrane środki zostaną następnie przekazane na rzecz jednej z organizacji wspieranych przez przyszłych nowożeńców.

Prezent dla młodej pary od królowej Elżbiety

Chociaż książę Harry i Meghan poprosili o darowizny zamiast prezentów, królowa uczyni wyjątek. zgodnie z królewską tradycją, podaruje młodej parze dom. Książę William i Kate dostali od niej willę Anmer Hall w hrabstwie Norfolk, dlatego dla młodszego wnuka i jego wybranki na pewno przygotowała równie piękną posiadłość. 

Kto zagra na ślubie Meghan Markle i księcia Harry’ego

Na Twitterze Pałac Kensington poinformował, że w trakcie ceremonii nad oprawą muzyczną pieczę będzie sprawował dyrektor muzyczny kaplicy św. Jerzego James Vivian. Będzie można usłyszeć także m.in. gospelowy dwudziestoosobowy chór The Kingdom Choir pod przewodnictwem Karen Gibson. Wiele wskazuje również na to, że na ślubie wystąpi Elton John, długoletni przyjaciel rodziny królewskiej. Legendarny muzyk zagrał na pogrzebie księżnej Diany, jest także blisko związany z księciem Harrym, dlatego ma szansę pojawić się nie tylko jako gość na weselu, ale także akompaniować młodej parze w tym wyjątkowym dniu.

ZOBACZ TAKŻE: Mamy zwiastun pierwszego filmu o Meghan Markle i księciu Harrym! >>>