Meghan Markle urodziła! Na tego newsa czekaliśmy od kilku dni, gdyż właśnie na przełomie kwietnia i maja na świat miało przyjść pierwsze dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego. I w końcu jest - kolejne royal baby w końcu przyszło na świat. Dzisiaj rano, 6 maja 2019 roku o 5:26 czasu księżna i książę Sussex zostali rodzicami chłopca. Jak dowiedzieliśmy się z instagramowego profilu @sussexroyal chłopiec waży 3,26 kg i zarówno maleństwo, jak i świeżo upieczona mama czują się dobrze. O kolejnych szczegółach pierwszego potomka Meghan i Harry'ego mamy dowiedzieć się na dniach. Mamy nadzieję, że będzie to również imię siódmego kandydata w kolejce do brytyjskiego tronu. Przypominamy, że raczej nie zobaczymy syna pary tak szybko, jak miało to miejsce w przypadku potomków księżnej Kate i księcia Williama. Harry i Meghan chcą jak najdłużej cieszyć się prywatnością w gronie najbliższych. Dziękują jednak wszystkim tym, którzy wspierali ich w ostatnich dniach, a wręcz dniami i nocami wyczekiwali nowiny o narodzeniu royal baby. 

Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami: imię 

Kilka godzin po przyjściu na świat syna księżnej Meghan i księcia Harry'ego w oficjalnym przemówieniu szczęśliwego ojca dowiedzieliśmy się kilku szczegółów. Między innymi tego, że zarówno on, jak i matka księżnej Sussex, Doria Ragland, byli obecni przy porodzie. Miejscem porodu była posiadłość księżnej i księcia Sussex, czyli Frogmore Cottage, czyli tak, jak się spodziewano już od jakiegoś czasu. Dla Harry'ego było to niezwykle emocjonujące przeżycie, także z tego powodu, że był to w ogóle pierwszy poród, w jakim uczestniczył. Książę nie kryje podziwu nie tylko dla swojej żony, ale także wszystkich kobiet, że są w stanie stanąć przed takim wyzwaniem, naturalny poród. To, przypomnijmy, było dla księżnej niezwykle ważne. Harry podzielił się ze światem nowiną, że chłopca zobaczymy za kilka dni. Co do imienia, młodzi rodzice nie są jeszcze pewni swojego wyboru. Mówi się, że ma ono łączyć angielską i amerykańską tradycję. Mówi się, że bardzo prawdopodobne jest, że wybór padnie na James, choć wśród opcji, jakie padały w mediach, są również Arthur, Alexander, Charles, Philip oraz Albert. 

Zobacz także: Rodzina królewska przez przypadek ujawniła imię dziecka Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Narodziny dziecka Meghan Markle i księcia Harry’ego: pierwsze zdjęcie 

Wszystko wskazuje na to, że dziecko Meghan i Harry'ego będzie najbardziej "strzeżonym" królewskim dzieckiem w historii. I świadczy o tym, nie tylko fakt, że zostanie ono pokazane światu dopiero kilka dni po narodzinach. Księżna i książę Sussex zaproszą do swojej posiadłości tylko jednego dziennikarza, któremu przekażą dogodne informacje na temat dziecka, oraz jednego fotografa. Będzie mógł on uchwycić w swoim obiektywie zarówno maleństwo, jak i całą rodzinę. 

Syn Meghan Markle i księcia Harry’ego: płeć

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że czwarty prawnuk królowej Elżbiety II otrzyma tytuł książęcy. Zdecyduje o tym oczywiście najdłużej panująca w historii brytyjskiej korony monarchini. Nie jest tajemnicą, że królowa darzy swojego wnuka Harry'ego wielką sympatią, dlatego prawdę mówiąc, nie wyobrażamy sobie, by mogła odmówić tytułu jego pierwszemu potomstwu. W związku z tym, syn Meghan Markle i księcia Harry’ego może otrzymać tytuł hrabiego Dumbarton. O tym zapewne dowiemy się na dniach, przy okazji ogłoszenia imienia chłopca. 

Zobacz także: Meghan Markle: Najlepsze stylizacje ciążowe księżnej Sussex

Meghan Markle urodziła pierwsze dziecko: który w kolejce do tronu będzie syn księżnej i księcia Sussex?

Tak jak pisaliśmy wyżej, kolejka do tronu jest dość długa, a syn Meghan i Harry'ego jest dopiero siódmy na tej liście. Najbliżej korony jest aktualnie książę Karol, następnie jego starszy syn książę William, a później jego dzieci - książę George, księżniczka Charlotte oraz książę Louis. Na szóstej pozycji znajduje się książę Harry. W związku z tym są szanse, aby korona spoczęła na głowie pierwszego dziecka Meghan Markle i księcia Harry’ego, są niestety nikłe. 

Zobacz także: