Anja Rubik na Met Gali zadebiutowała w 2008 roku. Wówczas na czerwonym dywanie pojawiła się we wzorzystej sukni Emilio Pucci. Dwa lata później postawiła na odkrywającą ramiona czerwoną kreację Altuzarra, by na kolejne edycje wybierać wyłącznie projekty swojego najlepszego przyjaciela, Anthony'ego Vaccarello. Urodzony w Belgii 37-latek stawiał wówczas swoje pierwsze kroki w świecie mody po ukończeniu studiów, a polska modelka od samego początku była jego najbardziej zagorzałym kibicem. Wspierała projektanta zakładając jego kreacje na oficjalne wyjścia, jak choćby właśnie Met Gala. Po raz pierwszy (w dodatku z Vaccarello przy boku) na dorocznej imprezie w Metropolitan Museum of Art w sukni jego autorstwa pojawiła się w 2012 roku i wywołała tym niemały skandal. Anja Rubik do zdjęć pozowała w satynowej, mocno wyciętej na biodrze kreacji, która odsłaniała jej mocno zarysowaną kość biodrową. Media zwróciły również uwagę na fakt, że modelka może nie mieć na sobie bielizny. Rok później zgodnie z motywem przewodnim Met Gali 2013, czyli PUNK: Chaos to Couture, Polka zaprezentowała się w skórzanej, czerwonej mini z wysokim kołnierzem. Jej autorem również był Anthony Vaccarello.

Met Gala 2019: Kim Kardashian „zmoczona wodą” na czerwonym dywanie. Tylko ona mogła założyć taką kreację! To 100% Kim Kardashian
 

Met Gala 2019: Anja Rubik w kreacji z metką Anthony Vaccarello dla Yves Saint Laurent

Chwilę później Vaccarello został dyrektorem artystycznym Versus Versace, którym ogłoszono go w 2014 roku. Dwa lata później projektant zmienił barwy i objął analogiczne stanowisko w domu mody Yves Saint Laurent. I to właśnie w kreacji tej marki Anja Rubik pojawiła się na swojej kolejnej Met Gali w 2018 roku, po 5 latach przerwy. Modelka pozostaje wierna swojemu przyjacielowi i niezmiennie to jego projekty wybiera na wielkie wyjścia. Na wczorajszą imprezę, podobnie jak Amber Valetta, Charlotte Casiraghi i Demi Moore Polka wybrała kreację autorstwa Anthony'ego Vaccarello dla Yves Saint Laurent. Czarna sukienka w cekinowe pasy została wykończona tiulową spódnicą, jak u baletnicy, ale zdecydowanie bardziej zadziorną. Modelka dobrała do niej zapinane wokół kostki czarne szpilki, cienki pasek wysadzany kryształkami oraz srebrne kolczyki z czarnymi chwostami. Całość uzupełniły odpowiednio dobrana fryzura typu „wet look” oraz czerwone usta i podkreślone kredką oczy.

Na kreację domu mody Yves Saint Laurent zdecydowała się także Miley Cyrus, którą Anja Rubik w drodze na Met Galę 2019 pokazała na swoim InstaStories. Z późniejszej relacji modelki wynika, że to właśnie w towarzystwie wokalistki i jej męża Liama Hemswortha usadzono ją przy stoliku w czasie uroczystej kolacji. Co więcej, patrząc na jedno z nagrań mamy wrażenie, że zaraz obok Rubik ulokowano także... Shawna Mendesa! Piosenkarz przyszedł wyjątkowo bez osoby towarzyszącej. Skąd taki dobór osób? Jak się okazuje, także 21-latek od stóp do głów ubrany był w YSL. Wygląda więc na to, że klucz usadzania był jeden – marka odpowiedzialna za stylizacje gości. Czy można było trafić na lepszych kompanów?!

Zobaczcie także stylizacje pozostałych gwiazd: Met Gala 2019: gwiazdy na czerwonym dywanie. Oto wszystkie kreacje

Jak Waszym zdaniem wypadła Anja Rubik na Met Gali 2019?