Na czerwonym dywanie królują zazwyczaj kreacje od światowych projektantów. Gucci, Tommy Hilfilger, Versace, Moschino – to tylko kilka domów mody, których projekty mogłyśmy podziwiać podczas Met Gali 2019. Przyzwyczaiłyśmy się jednak do tego, że co roku kilka gwiazd pojawia się na „modowych Oscarach” w kreacjach z sieciówek. Tak było między innymi w tamtym roku, kiedy H&M zaprojektował wyjątkowe modowe – perełki dla sześciu gwiazd młodego pokolenia (wśród nich znalazła się chociażby Lili Reinhart). Wcześniej na czerwonym dywanie brylował Topshop. Natomiast w tym roku, po raz pierwszy w historii, swoją kreację w Metropolitan Museum of Art zaprezentowało Mango. W sukience z metką popularnej sieciówki wystąpiła Sofia Sanchez – influencerka oraz ambasadorka marki.

Met Gala 2019: Sofia Sanchez pojawiła się na Met Ball w kreacji z Mango. Wy też możecie ją kupić!

Sofia Sanchez oraz osoby odpowiedzialne za PR marki Mango przyznały, że inspiracją do stworzenia tej sukienki było… mango. Skąd ten pomysł? Otóż, zaprojektowana na wzór owocu kreacja nie tylko idealnie wpisuje się w temat przewodni Met Gali 2019 (camp, czyli przesada, przepych, kicz), ale również zgrabnie nawiązuje do nazwy brandu, który zadebiutował w tym roku na czerwonym dywanie. Było ciężko, ale projektanci Mango poradzili sobie z zadaniem w dwa miesiące. Efekty? Zachwycające!

Musimy przyznać, że same chętnie „przebrałybyśmy się za mango”. Wy również? Jeżeli tak, to mamy dla was dobrą wiadomość! Już za niespełna trzy tygodnie (3 czerwca) do sprzedaży trafi kapsułkowa kolekcja, the Gala Collection, wśród której znajdziecie sukienkę Sofii Sanchez oraz kilka innych kreacji ready-to-wear. Niestety, ubrania i dodatki z kolekcji będziecie mogli kupić jedynie w salonach Mango w Nowym Jorku lub online (zazdrościmy wszystkim, którzy na początku czerwca będą na wschodnim wybrzeżu USA). Wszystkie projekty możecie obejrzeć już teraz na amerykańskiej stronie internetowej – TUTAJ.

Met Gala 2019: Kylie Jenner, Kim Kardashian, Lady Gaga, Harry Styles i inne gwiazdy na czerwonym dywanie. Oto wszystkie stylizacje >>>