Już 20 grudnia dowiemy się, jak w roli Geralta z Rivii wypadnie Henry Cavill. Wtedy na Netflix pojawi się długo wyczekiwany serial „Wiedźmin” będący kolejną ekranizacją powieści Andrzeja Sapkowskiego. Oprócz Cavilla, znanego do tej pory z roli Supermana w „Człowieku ze stali” i „Ligi Sprawiedliwości”, oraz takich filmów jak „Co nas kręci, co nas podnieca”, „Kryptonim U.N.C.L.E” czy „Mission: Impossible - Fallout”, na ekranie zobaczymy także Anyę Chalotrę jako Yennefer, Freyę Allan w roli Ciri, a także Macieja Musiała grającego postać Sir Lazlo. Showrunnerką i producentką „The Witcher” jest Lauren Schmidt Hissrich, a jednym z producentów Tomek Bagiński, w 2002 roku nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film animowany za obraz „Katedra”.

Dla wielu jednak postać Wiedźmina już zawsze kojarzyć się będzie z innym, w dodatku polskim aktorem. Chodzi o Michała Żebrowskiego, który dwie dekady temu zagrał w pierwszej serialowej ekranizacji twórczości Sapkowskiego, wyprodukowanej przez TVP. Do tej pory można ją oglądać choćby na kanale TVP Historia. Oprócz 47-letniego obecnie, a 29-letniego wówczas Żebrowskiego w obsadzie serialu znaleźli się Grażyna Wolszczak, która zagrała Yennefer, Marta Bitner jako Ciri, Zbigniew Zamachowski czy Maciej Kozłowski. Jak się właśnie okazało, Żebrowski, dzisiaj bardziej zaangażowany w teatr niż w film (jest dyrektorem warszawskiego Teatru 6. piętro), ponownie powróci w roli Geralta z Rivii! Jak to możliwe?

Zobacz także: Znamy obsadę nowego polskiego serialu Netflixa „W głębi lasu”!

Michał Żebrowski ponownie został Wiedźminem! 

Netflix ogłosił, że serial „Wiedźmin” będzie można oglądać na trzy sposoby: po angielsku, z lektorem i z dubbingiem. „Jeden Wiedźmin, dwa miecze, trzy polskie wersje językowe do wyboru. W tym jedna z głosem, który powinniście rozpoznać” - czytamy na profilu Netflix na Facebooku, gdzie można także zobaczyć 30-sekundowy zwiastun produkcji, będący jednocześnie prezentacją wspomnianych wyżej opcji. Pod koniec pojawia się doskonale znany nam głos, czyli głos Michała Żebrowskiego. Z kolei Yennefer otrzyma głos Justyny Kowalskiej, Ciri od Natalii Smagackiej, a Jaskrem został Marcin Franc. „Opowiadania po Wiedźminie cieszą się w Polsce niezwykle liczną rzeszą. To właśnie dla nich Netflix po raz pierwszy zdecydował się na rzadki zabieg przygotowania zarówno polskiej ścieżki dźwiękowej czytanej przez lektora, jak i pełnego dubbingu serialu” - tłumaczy Netflix w oficjalnym komunikacie.

Serial „Wiedźmin” Netflixa - o czym będzie

Serial Wiedźmin, oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego, to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę Yennefer i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę Ciri. We trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.