W połowie listopada Ridley Scott postanowił usunąć Kevina Spacey ze swojego filmu, Wszystkie pieniądze świata, w którym aktor miał zagrać jedną z głównych ról. Powodem były liczne oskarżenia o molestowanie seksualne, jakie w ostatnim czasie dosięgnęły Kevina. Reżyser zatrudnił na jego miejsce Christophera Plummera. W związku z tym, że film był już praktycznie gotowy, konieczne było ponowne nagranie scen z udziałem Marka Wahlberga i Michelle Williams, pozostałych odtwórców kluczowych ról. Przedsięwzięcie, jakiego podjął się Ridley Scott wymagało nie tylko logistycznego działania, ale przede wszystkim dużych nakładów finansowych, które szacuje się na 10 milionów dolarów. Ponowne nagrania do filmu Wszystkie pieniądze świata odbyły się w Rzymie i trwały 10 dni.

Kevin Spacey usunięty z filmu „Wszystkie pieniądze świata” Ridley'a Scotta >>>

W jednym z wywiadów Ridley Scott przyznał, że zrealizowanie tego pomysłu było możliwe tylko dzięki temu, że Wahlberg i Williams, a także on sam zrezygnował z zapłaty za powtórzenie niektórych scen. Kilka dni temu wyszło na jaw, że nie do końca tak było. Zagraniczne media podają, że Mark Wahlberg dostał za ponowne nagrania 1,5 miliona dolarów, podczas gdy Michelle Williams otrzymała minimalne wynagrodzenie, jakie musi otrzymać aktor za pracę na planie, to znaczy niecałe 1000 dolarów. Aktorka w wywiadach wielokrotnie podkreślała, że zgodziła się na to, ponieważ w stu procentach popiera decyzję Scotta dotyczącą usunięcia Kevina Spacey z filmu. Prasa zza oceanu donosi, ze agenci aktorki byli przekonani o tym, iż Wahlberg zgodził się na ponowny udział w zdjęciach do filmu na tych samych warunkach.

Cała sytuacja jest mocno niepokojąca i pokazuje, że równouprawnienie kobiet pozostaje jedynie wizją. Rażącą rozbieżność pomiędzy wynagrodzeniem Marka i Michelle skomentowało wiele osób z branży, m.in. przyjaciółka aktorki, Jessica Chastain.

Proszę, obejrzyjcie Michelle we Wszystkich pieniądzach świata. To znakomita aktorka, nominowana do Oscara, lauretka Złotego Globa. Pracuje w branży od 20 lat. Zasługuje na więcej niż 1% wypłaty swojego kolegi z planu,

napisała Chastain na Twitterze.