Kim są Millenialsi? Niektórzy nazywają ich Pokoleniem Y i są to osoby, które przyszły na świat pod koniec lat 80’, albo w latach 90’ i (kolokwialnie mówiąc) urodziły się ze smartfonem w dłoni. Millenialsi to osoby, które nie wyobrażają sobie swojego życia bez urządzeń elektronicznych i social mediów.

Pokolenie Y jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, chętnie dzieli się swoją prywatnością w wirtualnym świecie, jest zawsze online i korzysta głównie z urządzeń mobilnych – co jedynie usprawnia i ułatwia poruszanie się w internecie.

Millenialsi mają także swoje ulubione aplikacje. Do ich grona należą oczywiście Snapchat i Instagram, dzięki którym mogą dzielić się ze swoimi obserwatorami zdjęciami oraz video z własnego (często podkolorowanego na obrazkach) życia. Kolejną cenioną przez nich aplikacją jest Tinder, który cieszy się popularnością szczególnie wśród singli, ponieważ nie jest to nic innego, jak mobilny portal randkowy. Oprócz tego, zakochani w muzyce Millenialsi, upodobali sobie apki: Spotify – do słuchania muzyki z całego świata oraz Musical.ly, w której to oni są gwiazdami w stylu lyp syncing i poruszają ustami do muzyki lecącej w tle. Wiadomo, że Pokolenie Y nie znosi ograniczeń, dlatego często nawiązują oni znajomości z ludźmi z całego świata. Wtedy międzynarodowe komunikowanie umożliwiają takie aplikacje, jak WhatsApp, Skype, czy Periscope. Ta ostatnia to prawdziwy hit, ponieważ pozwala nam na nadawanie na żywo z każdego miejsca na Ziemi i o każdej porze dnia i nocy za pomocą naszej smartfonowej kamerki.