Piotr Adamczyk – kariera za granicą

Piotr Adamczyk nie zwalnia tempa. Aktor od dłuższego czasu łączy karierę w ojczyźnie z występami w zagranicznych produkcjach. Tylko w ubiegłym roku laureata Złotej Telekamery i Złotej Kaczki można było oglądać w aż dwóch amerykańskich serialach streamingowych gigantów: „For All Mankind” z oferty Apple TV+ oraz „Nocnym niebie” (oryg. „Night Sky”) od Amazon Prime Video. Dla wszystkich fanów polskiego gwiazdora, którzy mocno trzymają kciuki za jego sukcesy na arenie międzynarodowej, mamy kolejne świetne wieści. Już niedługo na ekrany kin wschodzi nowy film fabularny angielskiej produkcji, w którym Adamczyk zagrał główną rolę.

„Miłość po angielsku” – komedia romantyczna z Piotrem Adamczykiem i Natalią Teną

Mowa o filmie zatytułowanym „Up on the Roof”, który będzie wyświetlany w Polsce pod tytułem „Miłość po angielsku”. Z pierwszych zapowiedzi udostępnionych przez producenta, czyli firmę Sononvision, dowiadujemy się, że obraz w reżyserii Bena Heckinga, to „wyjątkowo wciągająca, rozgrzewająca serce historia miłosna z dozą komedii, dramatu oraz licznymi zwrotami akcji”.

Wiemy już też, że w obiekt westchnień głównego bohatera, którego zagrał Piotr Adamczyk, wcieliła się znana brytyjska aktora hiszpańskiego pochodzenia, Natalia Tena. Trzydziestoośmiolatka zdobyła międzynarodową rozpoznawalność za sprawą roli Nimfadory Tonks w magicznej serii filmów o Harrym Potterze. Aktorka jest także świetnie znana widzom „Gry o tron”. W hitowym serialu HBO Tena zagrała Oshę.

Natalia Tena / fot. Getty Images

W obsadzie znaleźli się również: Deborah Findley, Moyo Akandé, Ragevan Vasan, Nathaniel Parker, Waj Ali i Griffin Stevens.

„Miłość po angielsku” – opis fabuły, data premiery

Film opowiada historię dwójki ludzi: Emily (Natalia Tena) oraz zabawnie uroczego czterdziestodwuletniego Polaka Stefana (Piotr Adamczyk) mieszkającego od lat w Londynie. Para zakochała się w sobie 15 lat wcześniej jednak nie od razu pisany był im przysłowiowy „happy ending”.

Czy zaskakującym zrządzeniem losu spotkanie po tak wielu latach będzie powodem do rozpalenia ich miłości na nowo? Czy bogatsi o bagaż życiowych doświadczeń dadzą sobie drugą szansę? Co na to wszystko ich najbliżsi? „Miłość po angielsku” to zaskakująca historia romansu w prawdziwie angielskim stylu! – czytamy w opisie dystrybutora.

Premiera „Miłości po angielsku” w kinach w Polsce zaplanowana jest na 24 marca 2023 roku.

Zobacz także: