Patrick Mohr reprezentuje styl, który można uznać za połączenie wyrafinowanego stylu miejskiego z niewielką domieszką sportu i nutą awangardy. Projekt zrealizowany we współpracy z Reebok nie zostawia żadnych wątpliwości co do tego, że mieszanka miejskiego stylu z awangardą tworzoną przez Mohr’a jest absolutnie unikalna.

Wszystkie projekty w tym wypadku bazują na grze pomiędzy bielą, a czernią, które na końcu odnajdują balans pomiędzy sobą. Pierwszy model zawiera więcej bieli niż czerni, a drugi odwrotnie. Trzecia para to równowaga z podziałem pół na pół na biel i czerń. Wszystkie trzy modele, przedstawiają wspólną historię, w której mimo istnienia w dwóch oddzielnych i całkowicie odmiennych światach, są w stanie wchodzić między sobą w interakcje, a w rezultacie tworzyć zbalansowaną całość- wyjaśnia Mohr.

Wysokiej jakości skóra razem z detalami w kształcie trójkąta, który jest flagowym symbolem wykorzystywanym przez Mohr’a, nadają butom szczególnego charakteru. Symbol trójkąta odnajdujemy we wszystkich trzech modelach, na języku, podeszwie bądź wykończeniu sznurówek. Innym wyjątkowym elementem, który Mohr wprowadził do projektów jest pikowanie, dla którego inspiracją była ramoneska.

Stworzone w latach 90. Reebok Ventilator, oryginalnie zaprojektowano w ten sposób, aby chłodziły stopy podczas biegów długodystansowych, a tym samym pomagały zawodnikom osiągać lepsze wyniki. Dziś ten model niezmiennie przoduje wśród najmodniejszych butów sportowych. Dzięki swojej uniwersalnej formie, pasują do bardzo wielu różnych zestawów.

Sam Patrick Mohr tak tłumaczy, dlaczego zdecydował się na udział w tym projekcie: "Połączenie czerni i bieli, podobnie jak model Ventilator, jest klasyką, którą możesz nosić do wszystkiego i przy każdej okazji. Dodatkowo zabawa tymi dwoma kolorami jest dla mnie niesamowicie ekscytująca. Myślę w czarno-białych kategoriach. Nie uznaję szarości. Istnieją tylko skrajności. Dla mnie, biel i czerń to wyraz gry pomiędzy dwoma światami". 

Limitowana edycja Reebok X Patrick Mohr będzie dostępna jedynie na Zalando.pl od 19.08. (sugerowana cena producenta: 429 PLN). Opis produktów z mini kolekcji sneakersów: Reebok X Patrick Mohr/ Zalando.pl, 429zł

ZOBACZ TEŻ: Kolekcja KARL LAGERFELD Sport City w Zalando

ZOBACZ TEŻ: Rusza współpraca Zalando z GAP!

ZOBACZ TEŻ: Cara Delevingne twarzą kampanii TOPSHOP w Zalando