8 metrów szerokości, głębokości i 10 metrów wysokości - takich wymiarów jest projekt mobilnej biblioteki "Story Pod" zaprojektowanej przez studio architektoniczne Atelier Kastelic Buffey. Na pierwszy rzut oka to wolnostojąca czarna skrzynka, którą można pomylić z garażem bądź kioskiem.

Dopiero gdy mobilna biblioteka otworzy swoje podwoje, naszym oczom ukaże się prawdziwy raj dla maniaków czytania książek. Idealne miejsce do zrelaksowania się nad ulubionym tytułem. Każdy kto odwiedzi mobilną bibliotekę, może zostawić w niej książkę dla innych albo skorzystać z już pozostawionych. W taki sposób zachowany jest ciągły obieg książek i zbiory przenośnej biblioteki są systematycznie uzupełniane. 

Brzmi bardzo utopijnie, prawda?

Taka mobilna biblioteka istnieje już w Kanadzie w Toronto. Kapsuła otwiera się jak książka i oferuje swoim gościom wygodne miejsce do spędzenia wolnej chwili nad ulubioną książką. Dodatkowo projekt zasilany jest przez wbudowane energooszczędne oświetlenie LED, do którego energia dostarczana jest z paneli słonecznych. 

ZOBACZ JAK WYGLĄDA MOBILNA BIBLIOTEKA >>>