„MOCne w biznesie” to projekt, na który składa się cykl bezpłatnych spotkań online. Inicjatywa dedykowana jest kobietom, która pragną założyć/rozwinąć swoją firmę. Dzięki temu już tysiące przedsiębiorczyń uzyskało cenną wiedzę, która pomaga im inspirować się, rozwijać i z odwagą spoglądać w swoją zawodową przyszłość. 

Celem programu była aktywizacja i wsparcie kobiet w ich rozwoju zawodowym poprzez dostęp do wiedzy, która pozwala otworzyć lub rozwinąć własną działalność, budować markę osobistą i w świadomy sposób podejmować decyzje biznesowe. Często poważnym wyzwaniem jest pozyskanie kapitału na uruchomienie lub rozwinięcie działalności, dlatego też inicjatywa była również doskonałą szansą na zdobycie środków finansowych, poprzez udział w konkursach na najlepsze innowacyjne projekty dla uzyskania wsparcia kapitałowego oraz granty rozwojowe - mówi Agnieszka Łatkowska, która jest odpowiedzialna za program „MOCne w biznesie” po stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

W konkursach zorganizowanych w ramach tej akcji wzięło udział ponad 180 osób. Z kolei 10 inspirującym spotkaniom online przyglądało się... prawie 4000 kobiet! Głównym celem webinarów było poszerzenie wiedzy biznesowej, pozyskanie przez kobiety nowych umiejętności oraz możliwość skonsultowania swoich pomysłów z innymi, doświadczonymi w tej kwestii osobami. Przedsiębiorczynie chętnie dzieliły się swoją wiedzą i opowiadały o wyzwaniach, z jakimi dotąd się mierzyły. Jednym ze szkoleń, które cieszyło się największą popularnością, było spotkanie pt. „Dlaczego nie warto bać się zmian – bez ryzyka nie ma sukcesu!”, które poprowadziła Dorota Wellman.

Podczas webinarów poruszono najistotniejsze w obszarze biznesowym kwestie, m.in.:

  • jak napisać biznesplan,
  • jak zarządzać zespołem,
  • jak zbudować markę osobistą,
  • jak współpracować z inwestorami,
  • rozwój nowych technologii oraz wykorzystywanie ich w biznesie,
  • jakie są formy prowadzenia działalności,
  • jak otworzyć start-up.

Poza spotkaniami online uczestniczki mogły zdobyć 1 z 10 grantów rozwojowych (o wartości 11 tys. złotych brutto), wygrać 1 z 4 dofinansowań o wartości do 50 tys. euro na innowacyjny projekt, jak również skorzystać z oferty i specjalnego pakietu Santander Leasing. Wow, uwielbiamy takie inicjatywy!

Zainteresowanie programem „MOCne w biznesie” przekroczyło nasze oczekiwania – w ten sposób daliśmy realne wsparcie tysiącom kobiet. Warsztaty dają narzędzia, które sprawią, że prowadzenie biznesu będzie łatwiejsze. Czasem, aby zacząć działać, potrzebny jest impuls. Dlatego przydatne były historie ekspertek, które dzieliły się nie tylko wiedzą, ale także własnymi doświadczeniami – mówi Magdalena Proga-Stępień z Santander Bank Polska.

Jeśli ty też chciałabyś pogłębić swoją wiedzę biznesową, nic straconego. Wszystkie webinary znajdziesz TUTAJ. Przyjemnego oglądania!

 

Partnerem programu „MOCne w biznesie” jest Her Impact oraz Forbes Woman.

Zobacz także: