Wernisaż „Moda i Sztuka” towarzyszył premierze nowej kolekcji plakatów inspirowanych modą. Jej autorami są zdolni polscy rysownicy i rysowniczki oraz kolażyści i kolażystki. Na wystawie zaprezentowano prace stworzone w rozmaitych technikach: od farb akwarelowych i plakatowych, przez tusze, gwasz, wycinanki, aż po ilustrację i kolaż cyfrowy. Autorska selekcja prac tworzy doskonałą symfonię pomiędzy sztuką a domem, zmieniając go w elegancką i przytulną przestrzeń. Zobaczcie same i sami.

„Moda i Sztuka” – wernisaż

18 października w Kuchni Żoliborz w Warszawie odbył się wernisaż „Moda i Sztuka”. Tego wieczoru On My Wall zaprezentowało twórczość cenionych ilustratorek i ilustratorów mody. Swoje prace pokazali: Karolina Pawelczyk, Asia Pietrzyk, Weronika Kuc, Barbara Rochowczyk, Magdalena Pankiewicz, Alex Wronowska, Sonia Hensler, Ewelina Dymek i Sebastian Fabrowicz. Na wernisażu znalazły się także prace kolażystek Anety Klejnowskiej oraz Anny Glik, która tego wieczoru stworzyła grafikę we współpracy z uznanym polskim fotografem Piotrem Stokłosą. 

„Moda i Sztuka” – plakaty, grafiki i kolaże

Niektóre prace powstały na wewnętrznych okładkach starych książek z widoczną strukturą starego papieru. W ten sposób artysta Sebastian Fabrowicz podarowuje niechcianym książkom drugie życie. Na pracach znalazły się m.in. sylwetki i portrety kobiece, zjawiskowe suknie i casualowe stylizacje, modele przechadzający się na wybiegu, a także zbliżenia na detale takie jak szpilki i biżuteria. Wystawa skupia mariaż kreatywnych osobowości, z których każdy posiada niepowtarzalny styl i własny język wizualny. Zobaczcie tylko te prace!

Za selekcję odpowiedzialny jest dyrektor artystyczny On My Wall Marcin Brzeziński, który tłumaczy:

Za sprawą tej kolekcji można przekonać się, jak na modę patrzą młodzi artyści. Naprawdę warto poświęcić jej uwagę, bo jest to spojrzenie ożywcze i inspirujące.

Podczas wydarzenia zaprezentowano także szkice najlepszych polskich kreatorek i kreatorów mody. Specjalne rysunki ukazujące wstępne etapy projektowania udostępnili projektanci: Gosia Baczyńska, Lidia Kalita, Anna Kuczyńska, duet MMC, Viola Piekut, Robert Kupisz, duet Paprocki&Brzozowski, Maciej Zień oraz Mariusz Przybylski. Rysunki projektantów można było obejrzeć wyłącznie podczas wernisażu.

Tego wieczoru nie zabrakło atrakcji specjalnych – organizatorzy i organizatorki przygotowali dla gości koncert jazzowy zespołu Alex’s Trio, natomiast artystki Barbara Rochowczyk i Alex Woronowska z agencji MAD illustrators portretowały gości na żywo.

Gdzie i do kiedy będzie można obejrzeć prace z wernisażu „Moda i Sztuka”?

On My Wall to sklep z artystycznymi grafikami, plakatami i kolekcjonerskimi reprodukcjami obrazów, który zorganizował ten wyjątkowy wernisaż. Prace będzie można oglądać do 30 listopada w klimatycznej przestrzeni Kuchni Żoliborz, dawnego studia fotograficznego, które zostało zaaranżowane w wyjątkową restaurację z antresolą. W loftowych wnętrzach byłego studia mają miejsce nie tylko wernisaże, ale i koncerty.

Zobacz także: