Nie jest to komiks służący rozrywce, ale nie zmienia to faktu, że każdy młody człowiek powinien go przeczytać. Według najnowszych statystyk około 350 mln ludzi na świecie choruje na depresję, najczęściej w przedziale wiekowym 20-30 lat.

Możecie myśleć, że Was ten problem nie dotyczy, bo to przecież tylko zwykły ból dorastania, ale sprawa wygląda tak, że nie każdy ból dorastania powinno zbywać się machnięciem ręki. „Czarne fale” mają pomóc młodym ludziom otwarcie mówić o swojej chorobie jaką jest depresja i bez wstydu szukać wsparcia i pomocy.

Głównym bohaterem komiksu jest młody chłopak Dominik, który zaczyna zauważać u siebie objawy depresji: brak energii, niewytłumaczalny żal i smutek. Niestety, jak to w prawdziwym świecie bywa, zanim chłopak sięgnie po profesjonalną pomoc, będzie musiał stawić czoła stereotypom, które powstały wokół młodzieżowych humorów i kryzysu dojrzewania. Autodestrukcja w takich przypadkach często jest efektem braku zrozumienia.

Julia Banaś, Magdalena Jasek, Jessica Mercedes i Cleo Karolina Ćwiek to tylko niektóre ze znanych osób, które postanowiły wesprzeć najnowszy projekt edukacyjny mający na celu walkę z depresją. Cleo wykazała się wielką odwagą nagrywając szczery filmik w którym dzieli się ze światem informacją o swojej chorobie dwubiegunowej. Modelka ma nadzieję, że jej historia zainspiruje młode osoby do zadawania pytań i szukania odpowiedzi dotyczących depresji.

My czekamy już na swój egzemplarz. Jak będzie z Wami?