Powiedzmy sobie szczerze: lato nie jest najlepszym momentem na obcięcie grzywki. Ostatnie o czym chcemy myśleć w upalne dni, to niesforne, lepiące się do czoła kosmyki. Zdecydowanie chętniej decydujemy się na tego rodzaju cięcia jesienią i zimą, gdy – po prostu – robi się chłodniej. Wraz z początkiem nowego sezonu sprawdziliśmy, jakie grzywki uchodzą teraz za najbardziej hot. W tym celu zajrzeliśmy na Instagram, TikTok (obie aplikacje uważamy bowiem za kopalnie inspiracji), a także zwróciliśmy uwagę na najbardziej aktualne zdjęcia topowych gwiazd oraz modelek. I tak oto powstała lista „modna grzywka na jesień i zimę 2022/2023”, którą znajdziesz poniżej. Oto pięć stylowych propozycji, spośród których – gwarantujemy – wybierzesz coś dla siebie. 

Modna grzywka na jesień i zimę 2022/2023: grzywka – zasłonka 

Pierwsza w naszym zestawieniu na sezon jesień-zima 2022/2023 jest tak zwana grzywka – zasłonka. Z całą pewnością już o niej słyszałaś. W poprzednich latach zachwycały się nią bowiem francuskie influencerki, o czym pisaliśmy na Glamour.pl. Ich zdjęcia nadal mogą posłużyć za inspirację. Jednak proponujemy, by przed ewentualnym spotkaniem z fryzjerem bądź fryzjerką, spojrzeć również na zdjęcia Anne Hathaway, która w tym sezonie postawiła na modną fryzurę z grzywką w stylu Andy Sachs – bohaterki kultowego już filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. Zobaczcie:

fot. Getty Images

Nazwa curtain bangs nie jest przypadkowa. Modna grzywka w tym stylu rzeczywiście przypomina nieco zasłonkę, która delikatnie zakrywa czoło. 

Modna grzywka na jesień i zimę 2022/2023: grzywka w stylu lat 70. 

W sezonie jesień-zima 2022/2023 topowe stylistki fryzur oraz topowi styliści fryzur zabierają nas w stylową podróż do przeszłości, a konkretnie do lat 70. ubiegłego wieku. Cięcia inspirowane estetyką tamtej dekady należą teraz do grona najpopularniejszych, a co za tym idzie: najchętniej wybieranych. Właśnie dlatego warto zainteresować się również tym, jakie grzywki wtedy noszono. Chcąc ci nieco to ułatwić, podpowiadamy: puszyste, z maksymalną objętością, najczęściej rozczesywane na boki w taki sposób, by otulały twarz.  

Modna grzywka na jesień i zimę 2022/2023: grzywka na bok

Grzywka na bok powróciła w wielkim stylu. Wszystko dzięki Emily Ratajkowski, która wybrała właśnie takie cięcie na sezon jesień-zima 2022/2023. Popularna modelka i celebrytka opublikowała ostatnio wideo z nową fryzurą w roli głównej i... zachwyciła (nie tylko) swoich obserwatorów oraz obserwatorki na TikToku. Pokazała ją także na kilku imprezach branżowych, w których niedawno wzięła udział. 

fot. Getty Images

Zobacz także:

Co więcej, w sieci pojawiły się zdjęcia Emily Ratajkowski z pokazu Tory Burch, na których widać, że obcięta w ten sposób grzywka bywa niesforna. Jednak nawet w takim wydaniu (nieułożona albo specjalnie wystylizowana w taki sposób, by wyglądała na muśniętą wiatrem) prezentuje się świetnie.

fot. Getty Images

A wspomnianego wyżej TikToka możesz zobaczyć tutaj:

Modna grzywka na jesień i zimę 2022/2023: prosta grzywka

Listę pt. „modna grzywka na jesień i zimę 2022/2023” zamyka grzywka, która przypadnie do gustu fankom oraz fanom klasyki. Chodzi bowiem o grzywkę ściętą na prosto. W tym wypadku kosmyki sięgają tej samej długości i równomiernie przykrywają czoło. Wbrew pozorom ta fryzura daje sporo możliwości – wyłącznie od ciebie i twoich preferencji zależy, czy będzie masywna czy wręcz przeciwnie – będzie się składać z zaledwie kilku pasm. 

Grzywki w tym stylu robią teraz furorę w mediach społecznościowych. Jesteśmy przekonani, że jeszcze długo nie wyjdą z mody.