Modne botki na wiosnę 2021 – Najważniejsze trendy

Najmodniejsze botki na wiosnę 2021 ujęły nas nie tylko znakomitym designem, ale i wygodą. W tym roku buty mają bowiem solidne podstawy. Jeśli obcas, to słupek lub klocek, choć w tym roku hitem są przede wszystkim stabilne platformy (offtop: mają je nawet klapki!), w których suchą stopą przejść można nawet przez największe kałuże. Zwłaszcza, że botki wyróżnia też wysoka cholewa. Nic dziwnego, że dziewczyny z branży mody (włącznie z nami) już zdążyły je pokochać. Jakie buty będą nosić w nadchodzącym sezonie? Oto 3 modele w których i ty będziesz chciała chodzić non stop.

Botki na słupku z przełomu lat 60. i 70. – ulubione botki Francuzek

Zaczynamy od botków, które w swoich szafach mają chyba wszystkie francuskie it-girls: Louise Foillan, Anne Laure Mais, Jeanne Damas, Sabina Socol i... można by wymieniać jeszcze długo. Cóż, inspiracją jest sama Jane Birkin, bo jedne z najmodniejszych botków na wiosnę 2021 są łudząco podobne do tych, jakie nosiło się na przełomie lat 60. i 70. Uszyte z naturalnej, nierzadko połyskującej skóry, wyposażone są w solidny słupek lub klocek. W tym roku najlepiej drewniany albo w tym samym kolorze co cały but. A jeśli już jesteśmy przy kolorach, warto dodać, że wiosną 2021 nie będziemy bać się barw – obok klasycznych botków czarnych, białych czy brązowych pojawią się modele w odcieniu pomarańczy, błękitu, zieleni, czerwieni, a nawet żółte. Będą świetnie pasować do jeansowych dzwonów, dzianinowych sukienek albo trapezowych mini, czyli charakterystycznych ubrań dla epoki. 

PS. Wśród modnych botków na wiosnę 2021 są także modele z kwadratowymi noskami. Czy nam się to podoba czy nie. Fanką jest między innymi Kasia Warnke, która wybrała botki z najnowszej kolekcji polskiej marki Mako. 

Botki na wiosnę 2021? Na platformie!

Wciąż modne będą także ciężkie botki na platformach, jakie na wybiegu wylansował dom mody Bottega Veneta, a w ślad za nim poszły inne marki, w tym popularne sieciówki. Najpopularniejsze są modele z ultrawysoką cholewą, gumową wstawką – jak w tradycyjnych sztybletach albo z (nie)praktyczną kieszonką nad kostką. W czarnym albo białym kolorze (w tym przypadku z kontrastowymi czarnymi wstawkami). 

Kowbojki na wiosnę 2021

Kowbojki również się nam nie znudziły i tej wiosny także są jednym z najmodniejszych modeli obuwia. Dowód? Zdjęcia na Instagramie publikowane przez influencerki, takie jak ostatnia fotka Chloe Lecareux. W tym sezonie popularnością cieszą się zarowno czarne klasyki, jak i bardziej awangardowe modele – wielokolorowe albo zdobione rock'n'rollowymi akcentami: nitami w kształcie gwiazdek, łańcuchami albo frędzlami. Jest w czym wybierać!