Jakie brwi będą modne jesienią i zimą 2022/2023? Czasy, w których stylizowaliśmy włoski w jeden – określony sposób, minęły. W tym sezonie mamy wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór kształtu, w jaki się układają, szerokości czy odcienia, a także przestrzeń do urodowych eksperymentów. Oto siedem najsilniejszych trendów na nadchodzące miesiące. Wśród nich te, którymi zachwycamy się już od kilku sezonów, jak również zaskakujące nowości. Zainspiruj się.  

Modne brwi na sezon jesień-zima 2022/2023 – proste brwi

Wszystko wskazuje na to, że najbardziej pożądane w sezonie jesień-zima 2022/2023 będą proste brwi – z minimalnym łukiem. Cieszą się rosnącą popularnością w salonach kosmetycznych i tak zwanych brow barach, jak również w mediach społecznościowych. Charakterystyczny efekt można uzyskać za pomocą różnych akcesoriów do stylizacji włosków (jeżeli nie jesteś pewna czy pewny swoich umiejętności, nie masz doświadczenia, to radzimy zostawić to profesjonalistce lub profesjonaliście) albo kosmetyków do makijażu. Być może wystarczy, że wyrysujesz odpowiedni kształt odpowiednim pisakiem bądź wręcz przeciwnie – sięgniesz po korektor i zamaskujesz kilka włosków. Wszystko zależy od tego, jak naturalnie układają się twoje brwi. 

Modne brwi na sezon jesień-zima 2022/2023 – fluffy brows 

Kolejny hit to fluffy brow. Brzmi znajomo? Bardzo możliwe, bo już od kilku sezonów przewijają się przez urodowe trendy. Jak sama nazwa wskazuje, brwi w tym stylu wyróżniają się pełnym kształtem, niemal perfekcyjnie wyczesanymi włoskami oraz (przynajmniej optyczną) puszystością. Lubimy je, bo (wbrew pozorom) są łatwe w stylizacji, a jednocześnie prezentują się niezwykle naturalne. 

Modne brwi na sezon jesień-zima 2022/2023 – brwi (jak) po laminacji

Podobnie jak fluffy brows, nie maleje zainteresowanie laminacją brwi, czyli zabiegiem, który polega na stylizacji włosków (zmiany ich kształtu i / lub kierunku) przy użyciu kwasu tioglikolowego. Po zabiegu są one lśniące i wyglądają zdrowo. Natomiast zajmowanie się nimi na co dzień staje się prostsze. 

Modne brwi na sezon jesień-zima 2022/2023 – brwi w stylu lat 90.

W opozycji do pełnych i wyczesanych brwi stoją te cienkie, wyraźnie zarysowane. Kojarzą nam się przede wszystkim z topowymi gwiazdami lat 90. ubiegłego wieku. Jednak nie brakuje bardziej aktualnych inspiracji. Do grona fanek wystylizowanych w ten sposób brwi należy m.in. Bella Hadid. I to właśnie na jej zdjęcia warto zwrócić uwagę, zanim sięgniesz po pęsetę (albo poprosisz o to profesjonalistę czy profesjonalistkę). 

Modne brwi na sezon jesień-zima 2022/2023 – bleached brows 

Jeszcze w poprzednim sezonie ten trend w stylizacji brwi wzbudzał wiele kontrowersji. No cóż, mocne rozjaśnienie włosków to wyraźna zmiana, do której – po prostu – trzeba się przyzwyczaić. Z czasem przekonaliśmy się, że mogą one wyglądać naprawdę dobrze, a to dzięki Kendall Jenner, Kim Kardashian, Maisie Williams i innym gwiazdom, które je lansują. W sezonie jesień-zima 2022/2023 na pewno nie zapomnimy o bleached brows

Modne brwi na sezon jesień-zima 2022/2023 – farbowane brwi

Mało tego, pójdziemy o krok dalej. Coraz więcej osób, które lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem, decyduje się na pofarbowanie brwi na inny kolor niż jasny blond. Pomarańczowy, różowy, fioletowy i nie tylko. Istnieje naprawdę dużo opcji, a ostateczna decyzja należy wyłącznie do ciebie – w końcu najważniejsze jest to, byś czuła lub czuł się w stu procentach komfortowo. 

Zobacz także:

Modne brwi na sezon jesień-zima 2022/2023 – naturalne brwi

Jeśli nie chcesz, nie musisz nic robić ze swoimi brwiami. To m.in. za sprawą pandemii koronawirusa zaczęliśmy łagodniej podchodzić do kwestii związanych z urodą, w tym ze stylizacją brwi. Dajemy sobie więcej przestrzeni, luzu. Nie wszystko musi być idealne (ba, to nawet niemożliwe, ideały nie istnieją!), z kolei makijaż nie powinien być koniecznością, a możliwością.