Nie ma jednego konkretnego trendu w stylizacji brwi na wiosnę-lato 2022. Dzięki temu każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie i przetestować. Dobra wiadomość jest taka, że większość z proponowanych stylizacji brwi jest na tyle prosta, że bez trudu można ją wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Być może w tym celu będzie jedynie trzeba wyposażyć swoją kosmetyczkę w dodatkowe kosmetyki lub akcesoria.

Modne brwi 2022 – naturalne brwi

Pandemia wprowadziła ogromne zmiany w kwestiach dotyczących urody. Dużo osób zrezygnowało w ogóle z makijażu lub postawiło na jego bardzo naturalną odsłonę. Ten trend jest widoczny także w propozycjach na wiosnę-lato 2022. Widać to chociażby na przykładzie brwi. Już teraz znamy propozycje ich stylizacji, które za moment staną się przebojem. Wśród hitów, które będą cieszyć się największą popularnością są naturalne brwi. Pisaliśmy o nich już w kontekście modnego makijażu na wiosnę-lato 2022. Jeżeli make-up no make-up lub całkowita rezygnacja z niego to coś, co idealnie wpisuje się w twoje upodobania, to z powodzeniem możesz zrezygnować także ze stylizacji brwi. W tej sytuacji do swojego rytuału pielęgnacyjnego dodaj tylko odżywkę, która zadba o ich zdrowie i piękny wygląd.

Modne brwi 2022 – brwi zaczesane do góry

Puszyste brwi to jeden z największych, makijażowych przebojów w ostatnim czasie. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku także będziemy je stale widzieć, być może nawet stając przed lustrem, bo to jedna z prostych stylizacji, którą warto wypróbować na sobie. Aby uzyskać taki efekt, sięgnij po swój ulubiony produkt do stylizacji brwi, taki jak wosk, pomada lub jeszcze inny, którym najbardziej lubisz je podkreślać, a następnie zaczesz włoski do góry za pomocą szczoteczki. Masz rzadkie miejsca? Nie martw się, precyzyjny pisak do brwi pomoże wypełnić puste miejsca. Wystarczy kilka subtelnych pociągnięć, żeby uzupełnić wszelkie braki.

Modne brwi 2022 – cienkie brwi

Cienkie brwi to jeden z hitów lat 90. Mocno wyskubane łuki jedynie z kreską włosków teraz powracają po latach nieobecności. Wszystko za sprawą współczesnych ambasadorek tego trendu. Największą fanką tej stylizacji brwi jest Bella Hadid. Modelka, która stanowi ogromną inspirację, od razu znalazła naśladowców i naśladowczynie tego trendu.

Jeżeli również chcesz zdecydować się na odchudzenie brwi, to nie musisz przesadzać. W sezonie wiosna-lato 2022 nie muszą być jedynie subtelnymi kreskami. Ważne jest, żeby zachować ich naturalny łuk. Skubanie wykonaj ostrożnie, pilnując, żeby nie pozbyć się włosków z obszaru, który ma pozostać. Dla ułatwienia wcześniej najlepiej obrysować sobie interesujący kształt brwi i potem trzymać się szablonu. Zawsze można zdać się też na wprawę kosmetyczki, która profesjonalnie usunie niepotrzebne włoski.

Modne brwi 2022 – rozjaśnione brwi

Rozjaśnione brwi to trend lansowany przez wiele gwiazd. Do tej pory można je było zobaczyć już u Kim Kardashian, Katy Perry i Lizzo. Ten makijażowi przebój nie stał się hitem przypadkowo. Wzmożone zainteresowanie trendami z lat 90. i 2000. nie mogło pominąć także popularnych w tych dekadach brwi. Ostatnio rozjaśniano je na początku lat 90. Minęło więc sporo lat, podczas których można było zatęsknić za tym sposobem koloryzacji. Dodatkowo dla młodszych osób jest to zupełna nowość. Rozjaśnianie brwi najlepiej wykonać u kosmetyczki lub fryzjerki. Z drugiej strony, żeby uzyskać efekt jasnych brwi, wcale nie trzeba decydować się na tak radyklany krok. Rozjaśnianie to nie tylko efekt na dłużej, ale też metoda, która mogłaby pogorszyć stan włosków. Z tego powodu alternatywą są farbki, kredki i inne kosmetyki w jasnym odcieniu, które nadadzą nowy kolor naszym brwiom.

Modne brwi 2022 – bez wyraźnego łuku

Proste brwi bez mocno zaznaczonego łuku zyskały ogromną popularność już w ubiegłym roku. Wszystko wskazuje na to, że ten trend nie był sezonowym hitem i zostanie z nami na dłużej. Ten sposób stylizacji brwi wywodzi się z Korei. To właśnie tam zaczęto lansować pełne brwi bez mocno zaznaczonego łuku, które mają być maksymalnie proste. Co więcej niektórzy dla uzyskania w pełni zadowalającego efektu decydowali się na usunięcie włosków z zewnętrznego „ogonka”. W ten sposób ich brwi faktycznie stawały się proste.

Zobacz także:

Innym sposobem na nadanie takiego kształtu brwi jest zamaskowanie włosków odpowiedzialnych za nadanie im łuku za pomocą korektora. To jednak sposób na przykrycie pojedynczych przypadków, a nie całkowitą metamorfozę w przypadku gęstych kępek.