„Bixie” brzmi dość tajemniczo. To nazwa oryginalnego cięcia, które łączy w sobie to, co najlepsze w pixie cut oraz w bobie. Nie mamy wątpliwości, że będzie jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych fryzur damskich w 2022 rok. Już teraz cieszy się bowiem niesamowitą popularnością w mediach społecznościowych. Spodoba się fankom estetyki lat 90. i nie tylko. Zobacz najpiękniejsze inspiracje! 

Modne fryzury 2022: bixie, czyli połączenie pixie cut i bob

Bixie to prawdziwy hit w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem. Nazwa tej modnej fryzury na 2022 rok nie jest przypadkowa. To ultra stylowe połączenie pixie cut oraz boba, czyli najpopularniejszego, a zarazem najbardziej uniwersalnego cięcia (nie tylko) dla kobiet. Fryzura w stylu bixie jest nieco krótsza niż klasyczny bob, do tego mocno cieniowana, dzięki czemu staje się lekka i wielowymiarowa. Robiła furorę w latach 90. – gwiazdy ją uwielbiały. Do grona jej fanek należały m.in. Cameron Diaz, Winona Ryder czy Meg Ryan. Właśnie dlatego przed spotkaniem z fryzjerem bądź fryzjerką warto zwrócić uwagę na ich zdjęcia sprzed lat. Znajdziecie je w naszej galerii. 

Oczywiście nie zapominamy o nieco świeższych inspiracjach. Na Instagramie nie brakuje zdjęć influencerek oraz gwiazd, które dopiero niedawno zdecydowały się na cięcie w stylu bixie, a tym samym trochę nam o nim przypomniały i sprawiły, że powróciło na salony (a właściwie do salonów – fryzjerskich). Jedną z nich jest Sarah Hyland. Opublikowany przez nią w grudniu 2021 post na Instagramie stał się viralem. Aktorka wygląda niesamowicie w bixie! Jej fanki oraz fani uważają, że krótsza i mocno postrzępiona wersja boba bardzo jej pasuje. Trudno się z nimi nie zgodzić. 

Modne fryzury 2022: oto najważniejsze trendy na kolejne miesiące

Modne fryzury 2022? Nie mamy wątpliwości, że bixie to ultra stylowa propozycja, obok której nie sposób przejść obojętnie. Jednak nie byłybyśmy i nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały i nie wspomnieli także o innych trendach na 2022 rok. Hot będą m.in. długie (a nawet bardzo długie) oraz proste niczym struna włosy – wystylizowane w ten sposób włosy lansował ostatnio m.in. włoski dom mody Versace, a także grzywka ścięta na bok czy ciepłe odcienie brązu. Ostatni z wymienionych trendów zawdzięczamy Hailey Bieber, która pod koniec października zdecydowała się na zmianę koloru włosów ze słonecznego blondu na hibernation hue i pochwaliła się efektami metamorfozy na Instagramie. Jeśli natomiast chodzi o stylizację, w sezonie wiosna-lato 2022 ponownie sięgniemy po akcesoria do włosów (zgodnie z zasadą im więcej, tym lepiej). Co więcej, będziemy pleść warkoczyki (najchętniej przy skroniach), jak również robić koczki w stylu baletnicy. Więcej o modnych fryzurach 2022 możesz przeczytaj tutaj: