Jak co roku na przełomie sezonów, zastanawiacie się nad zmianą fryzury? W tym roku radykalna metamorfoza wcale nie będzie konieczna. Modne fryzury jesień-zima 2022/23 są bowiem banalnie proste do wykonania. A przynajmniej my wypatrzyliśmy takich aż 7. Jedyne, czego będziecie potrzebować to klamra czy gumka do włosów – no, nie licząc oczywiście szamponu i odżywki do codziennej pielęgnacji. Przedstawiamy 7 modnych upięć na jesień i zimę 2022/23, które już zaczynają lansować topowe influencerki. I które odtworzycie zaledwie w kilka minut. W sam raz na jesienny powrót do biura albo na co dzień, choć znajdzie się także coś na większe wyjście. 

Modne fryzury jesień-zima 2022/23: Włosy spięte klamrą

Zacznijmy od fryzury, która popularnością cieszy się już od jakiegoś czasu. Mowa o włosach spiętych klamrą – najczęściej plastikową i w multikolorowym wydaniu, choć w sprzedaży są także bardziej oszczędne w formie modele. Do tego, że to fryzura nie tylko do chodzenia po domu, przekonały nas kopenhaskie influencerki, które plastikowymi klamrami spinają włosy już od ubiegłorocznych wakacji (i do dziś im się to nie nudzi). Jak to robią? Na dwa sposoby. Albo zbierają włosy jak do kucyka, tyle że skręcają je lekko i zawijają na kształt koka. Albo rozpuszczają włosy, a w klamrę zbierają tylko niewielką część od nasady. Inspiracją niech będzie Chloe Helen Milles, która także jest fanką klamerek.

Modne fryzury jesień-zima 2022/23: Gładki niski kucyk 

Wśród modnych fryzur jesień-zima 2022/23 jest także kucyk. Odmieniany zresztą chyba przez wszystkie przypadki. Najbardziej elegancki jest kitka niska i gładka, której znakiem rozpoznawczym jest to, że gumki praktycznie nie widać, bo owinięta jest włosami. By osiągnąć ten efekt wystarczy najpierw zebrać włosy w kucyk i zebrać gumką, a następnie oddzielić jedno pasmo i właśnie nim obwiązać gumkę. Końcówkę wpinamy wówczas we włosy za pomocą niemal niewidocznej wsuwki. Fryzura, choć prosta do wykonania, sprawia wrażenie bardzo wyrafinowanej, dlatego sprawdzi się także jako fryzura na imprezę lub inne większe wyjścia. Jeszcze prostsza wersja uczesania? Włosy wystarczy zebrać gumką typu Invisibobble.

Modne fryzury jesień-zima 2022/23: Warkocz

Powyższe uczesanie może być punktem wyjścia do stworzenia kolejnej modnej fryzury jesień-zima 2022/23. Wystarczy z luźnego pasma włosów zapleść warkocz. Klasyczny. Tylko tyle i aż tyle.

Modne fryzury jesień-zima 2022/23: Koczek baleriny

Na fali popularności trendu balletcore, hitem jesieni będzie także koczek baleriny. On także powinien być zebrany nisko, a by to osiągnąć wystarczy tylko gumka. No, czasem dwie, bo modnym wariantem tej fryzury jest koczek zrobiony przy pomocy dwóch scrunchie. Tak nosi go m.in. Annabelle Rosendahl. Niezależnie od tego, który wariant wybierzecie, pamiętajcie, że włosy u nasady powinny być wygładzone. Dzięki temu fryzura nabiera szlachetności.

Modne fryzury jesień-zima 2022/23: Kucyk niedokończony

Do jeansów i T-shirtu polecamy kucyk niedokończony (w tym sezonie i on powinien być upięty stosunkowo nisko). Jak go zrobić? Jak normalną kitkę, tylko że na ostatnim etapie nie przekładamy już włosów przez gumkę, przytrzymując je tak, by powstało finezyjne upięcie. Najlepiej zresztą zobaczcie sami i same. Jako dopełnienie tej modnej fryzury jesień-zima 2022/23 polecamy czapkę z daszkiem. Ten niepozorny element garderoby króluje na Instagramie kolejny sezon z rzędu. 

Modne fryzury jesień-zima 2022/23: Cokolwiek, byle z chustą na głowie

Modne fryzury jesień-zima 2022/23: Wywinięte na zewnątrz koncówki