Modne fryzury na jesień 2020: Wstążki we włosach

Kwiaty we włosach? Zapomnijcie! Teraz nosi się zupełnie co innego. Co? Delikatne wstążki lub ogromne kokardy – najlepiej w ponadczasowym czarnym kolorze. To jedna z najmodniejszych fryzur na jesień 2020. Trend rozpoczął się już w ubiegłym sezonie, po tym jak na wybiegach zaprezentowały go domy mody, takie jak Annakiki, Erdem czy Giambattista Valli. Ten ostatni kokardy we włosach proponuje także na sezon jesień-zima 2020, podobnie jak Brandon Maxwell oraz Chanel. I nie mamy wątpliwości, że moda zostanie z nami na dłużej. Chyba nie ma łatwiejszego sposobu, by dodać fryzurze szyku i elegancji niż właśnie wstążka. To prosta i efektowna fryzura nawet nawet dla leniwych.

Kucyk z kokardą – Ulubiona fryzura paryżanek na jesień 2020

Doskonale wiedzą o tym paryżanki, które, jak wiadomo, choć nie lubią starać się za bardzo i marnować czasu na siedzenie przed lustrem, kiedy chcą opanować bałagan na głowie sięgają właśnie po kokardy do włosów. Zapytajcie Anne Laure Mais, na Instagramie znaną jako @adenorah albo Loulou De Saison, która tej jesieni stawia na wstążkę z metką Prady.

Kokardy we włosach – Jak je nosić?

Jak najczęściej noszą kokardy paryżanki? Największą popularnością cieszą się chyba kucyki – pozornie zwyczajne, ale i efektowne zarazem (szczególnie kiedy zawiążemy na nich wstążkę). Zgodnie z pomysłem wspomnianego już Brandona Maxwella najlepiej by włosy, były zebrane na dole, przy karku (czyli niskie kucyki) i ugładzone (puszącym się kosmykom w tym sezonie mówimy „nie”). Wstążkę wystarczy zawiązać jedynie na supeł, pozostawiając luźno jej końcówki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by kucyk upiąć też wyżej. Albo zebrać jedynie część włosów, resztę zostawiając rozpuszczoną. W tym wydaniu fryzury z wstążkami zaprezentował na wybiegu dom mody Chanel, a nosi – Hailey Bieber.

A skoro już jesteśmy przy Chanel – jeśli planujecie zakup perfum Chanel Nr 5 albo innego kosmetyku marki, korzyść będzie podwójna. Znając zwyczaje marki, produkt dostaniecie zapakowany w papierową torbę z zawiązaną na jej rączkach wstążeczką z logo marki. Nie wyrzucajcie jej – przyda się właśnie jako dodatek do włosów. Na pomysł wpadły influencerki, które wstążki Chanel regularnie zawiązują na włosach. Oto dowód:

Pixie cut – gwiazdy kochają tę fryzurę, bo podkreśla kości policzkowe, optycznie wyszczuplając twarz >>>

Ale kokardy mogą być ozdobą nie tylko kucyków i kucyków zawiązanych na częściowo rozpuszczonych włosach. Równie dobrze sprawdzają się jako zwieńczenie warkocza (nie tylko francuskiego). Świetnie sprawdzają się także przy niezobowiązujących koczkach, które śpiesząc się do pracy, od niechcenia zawiązujecie w minutę (my robimy tak samo!). Kokardy mogą być też elementem opasek. One także są tej jesieni ekstremalnie modne. 

Rewolucyjne kosmetyki do pielęgnacji włosów. 5 produktów, które całkowicie odmieniły nasze włosy (i życie) >>>

Zobacz także: