Modne fryzury na lato 2020: Bąbelkowe warkocze (bubble braids) – najprostsze do zrobienia warkocze podbijają Instagram

Zawsze marzyły wam się warkocze, ale nie macie cierpliwości do ich zaplatania (ani zdolności manualnych)? Nie wszystko stracone. Tego lata królują warkocze bąbelkowe (z ang. bubble braids). Ta modna fryzura na lato 2020 jest banalnie prosta do zrobienia. Wystarczy choćby minuta! Jak zrobić bąbelkowe warkocze i jak wyglądają? Przychodzimy z pomocą.

Modna fryzura na lato 2020? French bob – fryzura, dla której głowę straciły Francuzki >>>

Bąbelkowe warkocze – Jak zrobić?

Bąbelkowe warkocze są tak proste do zrobienia, bo warkoczami są tylko z nazwy. Zapomnijcie więc o mozolnym zaplataniu, w którym nie macie wprawy. By osiągnąć równie spektakularny efekt potrzebujecie jedynie kilku gumek (cienkich jak recepturki, ale nieco porządniejszych, by nie wyrywały włosów). Umiecie zrobić klasyczny kucyk? Kto by nie umiał! Jesteście więc w połowie drogi do sukcesu.

  1. By zrobić warkocz bąbelkowy, zaczynacie bowiem od zwykłej kitki – niskiej lub wysokiej – to już zależy od was – obie wersje są teraz równie modne. Pierwsza sprawdzi się zwłaszcza podczas większych wyjść, druga – na co dzień, będzie także idealnym uzupełnieniem stylizacji sportowych. Włosy można ugładzić (będzie bardziej elegancko) lub wręcz przeciwnie – uwolnić niepokorne kosmyki. Nie ma też znaczenia, czy nosicie grzywkę czy też nie.
  2. Teraz pora by wziąć do ręki kolejną z gumek i założyć ją na włosy poniżej tej pierwszej.
  3. A następnie powtórzyć tę czynność z kolejnymi gumkami. Odstępy między nimi powinny być równe, Nie za duże, nie za małe, choć możliwości jest wiele. By bąbelkowe warkocze wyglądem były jak najbardziej zbliżone do tych klasycznych, gumek powinno być dosyć dużo, ale fashionistki poprzestają niekiedy tylko na kilku. Zwłaszcza, gdy zamiast cieniutkich gumek używają ultramodnych od kilku sezonów scrunchies. Cóż, wiele by się nie zmieściło.
  4. Kiedy wszystkie gumki będą już założone, włosy między nimi uformujcie na niewielki bąbelek. Kolejno rozluźniając włosy pomiędzy gumkami. Jaki efekt osiągnąć? Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie zebrałyśmy dla was kilka inspiracji.

Proste? I efektowne! To właśnie dlatego bąbelkowe warkocze pokochały nie tylko „zwykłe” dziewczyny, ale i influencerki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Instagrama hasztag #bubblebraids, by waszym oczom ukazało się kilka tysięcy zdjęć (w końcu bąbelkowe warkocze są bardzo fotogeniczne). Wśród nich zdjęcia fryzur gwiazd social mediów. Bąbelkowe warkocze noszą między innymi: Sandy Sarkisyan, Laulanne Cecilia czy Amy Neville. 

Krótka fryzura na lato 2020? Pixie cut – gwiazdy kochają ją, bo podkreśla kości policzkowe, optycznie wyszczuplając twarz >>>

Bąbelkowe warkocze zrobicie z włosów długich albo półdługich – zarówno z włosów prostych, jak i kręconych. Możecie poprzestać na jednym, albo zrobić dwa po obu stronach głowy. Być może właśnie na tym polega także ich fenomen.