Bob nie wychodzi z mody. Wręcz przeciwnie. W każdym sezonie poznajemy kolejne – coraz bardziej zaskakujące wersje kultowej fryzury. Po collarbone bob, italian bob czy (ostatnim hicie) expensive bob przyszedł czas na bubble bob. Cięcie, które staje się coraz popularniejsze w mediach społecznościowych, jest nie tylko ultra stylowe, ale również uniwersalne. To właśnie do niego będzie należeć zbliżająca się wielkimi krokami wiosna. Sprawdź, czym wyróżnia się i komu pasuje ta modna fryzura 2023.

Modne fryzury na wiosnę 2023: bubble bob – czym się wyróżnia i komu pasuje?

Nazwa bubble bob nie jest przypadkowa. Nazwa tej fryzury pochodzi po pierwsze: od lekkości, jaką się wyróżnia, a po drugie: gradacyjnego kształtu cięcia, który ma przypominać bąbelek. W tym wypadku włosy są krótsze z tyłu i dłuższe z przodu – sięgają linii szczęki, a do tego przepięknie ją otulają. Efekt, o który chodzi, został doskonale pokazany na poniższym zdjęciu:

Pozostaje pytanie: komu pasuje bubble bob? Jak wspomniałyśmy, to dość uniwersalna fryzura. Natomiast warto pamiętać, że cięcia, które kończą się mniej więcej na linii żuchwy, sprawdzą się najlepiej u posiadaczek i posiadaczy twarzy pociągłej lub podłużnej. 

Fanką fryzury w tym stylu jest m.in. Elsa Hosk, czyli jedna z najpopularniejszych modelek na świecie. Na jej profilu na Instagramie można znaleźć już kilka zdjęć, które potwierdzają, że bubble bob daje wiele możliwości, jeśli chodzi o stylizację. Wygląda dobrze zarówno na prostych, jak i pofalowanych włosach. Prostując je lub kręcąc, można całkowicie odmienić ich charakter. 

Co ciekawe, inne it-girls również zdecydowały się ostatnio na obcięcie włosów. Do grona znanych i stylowych dziewczyn, które wyraźnie skróciły swoje kosmyki, należą m.in. Zendaya i Hailey Bieber. Ostatnia z wymienionych metamorfoz wywołała szczególne poruszenie, ponieważ włosy modelki, a prywatnie żony Justina Biebera już dawno nie były tak krótkie. Jeśli również rozważasz zmiany w swoim wizerunku, sprawdź, jakie fryzury uchodzą teraz za najmodniejsze.  

Modne fryzury na wiosnę 2023: bubble bob i inne trendy, które warto znać 

Bubble bob to tylko jedna z modnych propozycji na wiosnę 2023. Na miano hitu sezonu zasługuje bixie, czyli kolejna alternatywa dla klasycznej wersji kultowej fryzury – stylowe połączenie jej z pixie. W trendach są również cięcia inspirowane tymi, które królowały w latach 70. ubiegłego wieku, czyli puszyste, z maksymalną objętością. W nadchodzących miesiącach warto pamiętać nie tylko o stylizacji, ale również pielęgnacji włosów, a dzięki temu (przy użyciu odpowiednich kosmetyków i po zastosowaniu zabiegów) dodać im trochę blasku.