Mokasyny: Historia butów, które powinna mieć każda kobieta

Wywodzą się od butów, jakie nosili rdzenni mieszkańcy Ameryki – indiańskich mokasynów. Których główną zaletą miał być komfort noszenia – miały być jak druga skóra, by człowiek czuł ziemię, po której stąpa, jednocześnie nie zostawiając po sobie śladów – między innymi w trosce o naturę. Za „ojca” loaferów uważa się jednak Norwega Nilsa Tverangera, który pod wpływem inspiracji indiańskimi mokasynami postanowił stworzyć własny model – „mokasyny z Aurland” (od nazwy miejscowości, w której mieszkał). Loafery najbardziej znane są jednak za sprawą maki Gucci, której zawdzięczają swój współczesny elegancki charakter. Skórzane półbuty z klamrą w kształcie wędzidła – znaku rozpoznawczego marki – od kilku sezonów są jednym z najbardziej pożądanych przez fashionistów modeli obuwia. Wam też się podobają? Nie wahajcie się w nie zainwestować. Nigdy nie wyjdą z mody.

Modne buty na wiosnę-lato 2020: Loafery – Gdzie kupić?

Do naszych faworytów należą loafery polskiej marki Sept, która właśnie w tych butach się specjalizuje. Stoją za nią Katarzyna Maciejewska i Aleksandra Wiśniewska, które na pomysł założenia marki wpadły w 2018 roku i wystartowały z nią rok później.  Swoje loafersy produkują lokalnie – w rodzimych manufakturach, zgodnie z zasadami tradycyjnego rzemiosła. Flagowy model to loafery z czarnej litej skóry, ale w ofercie Sept znajdziecie także modele w innych kolorach, zamszowe oraz uszyte ze skóry z włosiem – także w modne obecnie cętki. Przekonajcie się, zaglądając na profil marki na Instagramie – @sept.official. To uczta dla oka!

Modne buty CCC – 5 par, które będziemy nosić w sezonie wiosna-lato 2020 >>>

Loafery w swojej ofercie mają jednak także popularne sieciówki. Bez trudu kupicie je w H&M, Zarze czy CCC. Wybrałyśmy dla was najpiękniejsze naszym zdaniem modele. Nie tylko skórzane, ale i na przykład... z rafii (idealne do zwiewnych sukienek na lato). Znajdziecie je poniżej i w naszej galerii.

Trendy wiosna-lato 2020: Modne buty na wiosnę, które zostaną z nami na dłużej >>>

Dodamy tylko, że w sezonie wiosna-lato 2020 najmodniejsze są mokasyny z kwadratowymi noskami, a także model zdobione łańcuchem albo klamrą. W Zarze znajdziecie loafersy, które łączą w sobie obie te cechy (zdjęcie w galerii u góry strony). Nieważne jednak, jaki model ostatecznie wybierzecie, wszystkie loafery są równie modne!