Modne okulary przeciwsłoneczne na wiosnę-lato 2021 – Trendy

Nareszcie! Nadeszły cieplejsze dni, a wraz nimi trochę słońca. A to oznacza, że pora wyciągnąć przeciwsłoneczne okulary (kochamy ten moment w roku!). Jakie modele są najmodniejsze w tym sezonie? Być może już je macie. A jeśli nie wy, to na pewno wasze mamy i babcie, bo w trendach na wiosnę-lato 2021 wyraźnie wyczuwa się ducha przeszłości. Główna inspiracja? Kolorowy i trochę zwariowany styl lat 60. i 70. To właśnie stąd grube, plastikowe oprawki i rozmiary XXL. Tylko spójrzcie na te okulary przeciwsłoneczne! Przedstawiamy 5 najmodniejszych modeli. 

1. Modne okulary na wiosnę-lato 2021: „Telewizory”

To paradoks, ale łączą w sobie styl retro i futurystyczny sznyt. To możliwe, bo inspirowane są awangardowymi projektami z drugiej połowy lat 60. A ze względu na proporcje trochę kojarzą nam się też z telewizorami z epoki. Jedne z najmodniejszych okularów na wiosnę i lato 2021 mają więc prostokątny kształt i grube plastikowe oprawki – najczęściej w pastelowych odcieniach, bieli, brązie, oliwkowej zieleni lub brudnej żółci. To właśnie one najczęściej pojawiają się na nosach influencerek. Kochają je m.in. Jessica Mercedes, Leonie Hanne, Amanda Steel, Allannah Walton, które nie kryją zamiłowania do kultowej już francuskiej marki LeSpecs, której tradycja sięga 1979 roku. 

2. Modne okulary na wiosnę-lato 2021: Okrągłe okulary 

Od prostokątnych oprawek wolicie te okrągłe? Nie ma problemu – w tym sezonie to kolejny najmodniejszy model, który powrócił na fali mody na lata 70. Im większe tym lepsze, bo...

3. Modne okulary na wiosnę-lato 2021: Okulary przeciwsłoneczne XXL

w tym sezonie królują okulary przeciwsłoneczne w rozmiarze XXL. Wystarczy zapytać marki od Gucci po Mango. Jeśli okulary są duże, ich kształt i kolor schodzą na drugi plan. Równie modne są więc wspomniane już okrągłe modele, jak i okulary kwadratowe lub o szkłach na bazie wielokąta. 

4. Modne okulary na wiosnę-lato 2021: Kocie oprawki

Jeśli lubicie czuć się sexy, a przy tym wyglądać elegancko, idealnym wyborem będą okulary w kocich oprawkach. One nigdy nie wychodzą z mody. W tym roku są jednak nieco węższe niż zwykle i o wiele bardziej kanciaste. Zapytajcie marki, takie jak Karen Walker czy Bottega Veneta. 

5. Modne okulary na wiosnę-lato 2021: Awiatorki

Dobrą wiadomość mamy też dla fanek i fanów awiatorek. Po boomie, jaki zapanował na nie w pierwszej dekadzie lat 2000., okulary-pilotki właśnie powracają! W cenie są zarówno klasyki (one nigdy nie wychodzą z mody), jak i awiatorki w nieco odświeżonym wydaniu – z kolorowymi szkłami – najczęściej w pastelowym odcieniu. Wylansowany przez Toma Cruise'a i film „Tom Gun” model kochają także inne gwiazdy, m.in. Angelina Jolie, Jennifer Aniston czy Megan Fox.