Instagram to niekończące się źródło inspiracji, także jeśli chodzi o manicure. Wśród modnych paznokci 2019 w tym sezonie znajdziecie najróżniejsze propozycje, które przypadną do gustu zarówno maksymalistkom, jak i minimalistkom. Od brokatowego konfetti, neonowych kolorów, Milk Bath Nails po french manicure w nowym wydaniu, Blank Space Nails i geometryczne wzory. Nowy trend w manicure jest inspirowany różowym kwarcem i absolutnie zdobył nasze serce!

Modne paznokcie 2019: manicure inspirowany kamieniem miłości. Jak zrobić Rose Quartz Nails w kolorze różowego kwarcu?

Rose Quartz Nails to kolejny trend w manicure, który podbija Instagram. Pod hasztagiem #rosequartznails znajdziecie prawie 12 tysięcy postów, których wciąż przybywa. Paznokcie inspirowane wyglądem różowego kwarcu są subtelne i bardzo fancy. Chociaż Rose Quartz Nails wyglądają jak kosmetyczne dzieła sztuki, możecie spróbować zrobić je w domu, chociaż manicure w stylu kamienia miłości wymaga cierpliwości i odrobiny precyzji. Bazą musi być różowy lakier w pastelowym lub nieco mocniejszym odcieniu – to zależy od Was. Drugi etap to malowanie „załamań” białym albo mlecznym lakierem za pomocą cienkiego pędzelka. Linie na podobieństwo struktury różowego kwarcu są nieregularne, dlatego namalujcie ich tyle i o takim kształcie, jaki przyjdzie Wam do głowy. Ostatni krok to top coat, czyli przezroczysty lakier utrwalający manicure. Najlepiej pomalujcie płytkę utwardzającym produktem dwukrotnie, aby uzyskać „szklany” efekt.

Modne paznokcie 2019: Trendy manicure, które przypadną do gustu wszystkim minimalistkom! >>>

Oprócz klasycznej, różowej wersji paznokci z nieregularnymi białymi liniami, na Instagramie znajdziecie bardziej urozmaicone propozycje z brokatem, różnymi kolorami i rozmaitymi zdobieniami. Musimy jednak przyznać, że Rose Quartz Nails najbardziej podobają nam się w minimalistycznej wersji. Modne paznokcie 2019, inspirowane różowym kwarcem, znajdziecie w galerii powyżej.