Jeśli jesteś osobą przesądną, prawdopodobnie słyszałaś, że perły przynoszą pecha. Jednak naszym zdaniem są (po prostu) piękne i ponadczasowe, pasują do wszystkiego. To absolutna klasyka! W 2022 roku będziemy nie tylko nosić je w formie biżuterii, na czele z naszyjnikami czy kolczykami, ale również ozdobimy nimi paznokcie. Manicure z perłami jest ultra stylowy, a zarazem oryginalny. Już teraz jest hitem na Instagramie. W ciągu nadchodzących miesięcy jego popularność będzie tylko wzrastać. Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym trendzie w manicure.   

Modne paznokcie 2022: manicure z perłami

Już od kilku sezonów perły są obecne w trendach urodowych. W 2019 roku za bardzo modne uchodziły paznokcie pomalowane lakierem z perłowym efektem albo zwykłym, ale z dodatkiem pyłku o perłowym wykończeniu. Natomiast w przyszłym roku pójdziemy krok dalej. Będziemy ozdabiać paznokcie mini perełkami (a właściwie ich imitacjami). To jeden z najsilniejszych trendów w manicure na 2022 rok – profesjonalne manicurzystki, jak również influencerki go uwielbiają. Zobacz poniżej. 

Ten trend beauty jest bardzo uniwersalny. Tylko od ciebie (no i ewentualnie od profesjonalnej manicurzystki, która dba o twoje paznokcie) zależy, jak finalnie będzie wyglądać manicure. W zależności od własnych preferencji możesz ozdobić tylko jeden paznokieć, część albo wszystkie. Ilość perełek też jest dowolna. Możesz poeksperymentować także z kolorem (bądź kilkoma kolorami) lakieru do paznokci. Jednak naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się produkty w mlecznych odcieniach bieli albo transparentne, które pięknie komponują się z designem perełek. 

Modne paznokcie 2022: jak wykonać manicure z perłami krok po kroku?

Perłowy manicure prezentuje się bardzo spektakularnie. Mimo to jest dość prosty w wykonaniu. Jak to zrobić? Zacznij od pomalowania paznokci lakierem w ulubionym kolorze. Następnie nałóż odrobinę kleju do paznokci w miejscach, w których chcesz przykleić perełki. Aplikacja zdobień wymaga precyzji, dlatego warto to zrobić za pomocą pęsety. Prawdopodobnie masz już to akcesorium w swoim domu. Uwaga, to jeszcze nie koniec. Współpracująca z Chanel Beauty manicurzystka Betina Goldstein przyznała w rozmowie z portalem „Glamour UK", by w następnym kroku pokryć paznokcie jeszcze jedną warstwą kleju oraz lakieru w wybranym wcześniej kolorze. Dzięki temu zyskasz pewność, że perełki nie odpadną i nie będą zahaczać o włosy czy ubrania. Tym samym będziesz się czuła bardziej komfortowo. 

Modne paznokcie 2022 z perełkami – gdzie kupić zdobienia i inne produkty?

Bardzo możliwe, że masz w swojej kosmetyczce lakier do paznokci czy pęsetę. Ale gdzie kupić perełki, a także potrzebny do ich aplikacji klej do paznokci? Zarówno zdobienia, jak i produkt z klejem znajdziesz w ofercie marek beauty specjalizujących się w stylizacji paznokci. Stacjonarnie lub online. 

Modne paznokcie 2022 z perłami – inspiracje 

Jak wspominałyśmy i wspominaliśmy, manicure z perłami cieszy się niesamowitą popularnością w sieci. Hashtag #pearlnails został wykorzystany na Instagramie już ponad 76 tysięcy razy. Ta liczba wciąż rośnie. Właśnie dlatego to w popularnej aplikacji poszukałyśmy i poszukaliśmy inspiracji na modne paznokcie 2022 z perełkami. Najpiękniejsze z nich możesz zobaczyć w naszej galerii. Nie mamy wątpliwości, że będziesz zachwycona!