Modne paznokcie lato 2022? Wakacje to najlepszy moment na (nie tylko) urodowe eksperymenty. Dlatego w tym sezonie nie mamy zamiaru się ograniczać – będziemy testować nowe kolory, wzory, a także (uwielbiane dzięki serialowi „Euforia”) zdobienia 3D. Wskazujemy siedem trendów w manicure, obok których nie można przejść obojętnie. Cieszą się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem, a już niebawem będziemy je widzieć wszędzie. Zainspiruj się. 

Modne paznokcie lato 2022: modern french manicure 

French manicure ma się świetnie i nadal pozostaje w trendach w manicure. Jednak profesjonalne stylistki paznokci oraz profesjonalni styliści paznokci zachęcają nas do urodowych eksperymentów. W sezonie wiosna-lato 2022 warto pokombinować zarówno z kształtem linii, jej szerokością (może być bardzo, bardzo cienka albo wręcz przeciwnie – rozciągać się nawet na 1/3 płytki paznokcia), jak również z kolorami lakierów do paznokci. Spróbuj nieoczywistych połączeń – efekty mogą cię pozytywnie zaskoczyć. 

Modne paznokcie lato 2022: ombre manicure 

Po kilku sezonach ombre manicure wraca do łask. To bardzo charakterystyczny, a zarazem efektowny sposób stylizacji paznokci. Polega na połączeniu ze sobą dwóch (ewentualnie trzech) kolorów, ale w taki sposób, by linia przejścia z jednego odcienia w kolejne była jak najmniej widoczna. W tym wypadku też warto nieco poeksperymentować. Można bowiem zestawić ze sobą kilka odcieni tego samego koloru (np. różu) albo takie, które – pozornie – zupełnie do siebie nie pasują. Masz całe lato na poszukiwanie idealnego duetu. Jedną z inspiracji znajdziesz poniżej. 

Modne paznokcie lato 2022: na fali

Jeśli masz ochotę na wzorki, w sezonie wiosna-lato 2022 postaw na fale oraz wszelkie wypukłości. Wykonanie tego rodzaju zdobień nie sprawi ci większych problemów (w końcu linia nie musi być idealnie prosta), a całość prezentuje się ultra stylowo.  

Modne paznokcie lato 2022: małe dzieła sztuki

Absolutnym hitem na Instagramie są teraz paznokcie, które przypominają mini dzieła sztuki. A to ze względu na odpowiedni dobór kolorów oraz misternie wykonywane wzorki. Szachownica, gwiazdki, kwiaty, zwierzęce printy... Takie zdobienia prezentują się naprawdę spektakularnie. Razem, jak również w wersji solo. Oczywiście wykonanie ich wymaga specjalnych umiejętności oraz precyzji, dlatego warto o to poprosić profesjonalistkę bądź profesjonalistę. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@nails.bab)

Modne paznokcie lato 2022: róż i już 

Najmodniejszy kolor na lato 2022? W tym sezonie na paznokciach będzie królował róż. Ale nie jasny i delikatny, który kojarzy nam się z kwitnącymi drzewami w parku. Porzucimy go na rzecz soczystych odcieni. Takich, które od razu rzucają się w oczy i podkręcają każdą – nawet najbardziej basicową stylizację. Taki manicure pasuje też do lekkich i zwiewnych sukienek, jak również do festiwalowych looków. 

Modne paznokcie lato 2022: mniej znaczy więcej

Nie zapominamy o minimalistkach i minimalistach. Jeśli jesteś jedną lub jednym z nich, z całą pewnością ucieszy cię fakt, że w trendach na lato 2022 są także paznokcie naturalne albo pomalowane odżywką, bazą czy lakierem w odcieniu jak najbardziej zbliżonym do naturalnej płytki. Są nie tylko bardzo eleganckie i stylowe, ale również uniwersalne. Sprawdzą się na co dzień, a także na specjalne okazje, np. na randkę czy na wesele. Nie byłybyśmy i nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały i nie wspomnieli też o względach praktycznych. Malując paznokcie na kolor zbliżony do ich naturalnego, odrost pozostaje niezauważalny na dłużej. Warto o tym pamiętać m.in. przed dłuższymi podróżami.    

Zobacz także:

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.