Lato zbliża się wielkimi krokami (nie możemy się doczekać), dlatego bierzemy pod lupę temat najmodniejszych paznokci na najcieplejsze miesiące w roku. Uspokajamy fanki oraz fanów minimalizmu – subtelne stylizacje wykonywane za pomocą lekko transparentnych lakierów w odcieniach mlecznej bieli oraz różu zostają z nami. Natomiast wśród najważniejszych trendów w manicure znajdzie się również miejsce dla nieco bardziej kolorowych, ekstrawaganckich czy odważnych stylizacji. Jedna z nich to watercolor nails. Te modne paznokcie na lato 2023 są piękne i (wbrew pozorom) uniwersalne. Wiele osób porównuje je do impresjonistycznych obrazów. Tłumaczymy, na czym polega ich fenomen. 

Modne paznokcie na lato 2023: Watercolor nails – małe dzieła sztuki

Nie przesadzimy, jeżeli napiszemy, że watercolor nails to małe dzieła sztuki. Trend w manicure, o którym zrobiło się głośno w sezonie wiosna-lato 2023, opiera się na zmieszanych ze sobą różnych (nawet pozornie niepasujących do siebie) kolorach w taki sposób, by nie było między nimi wyraźnie zaznaczonych granic. Efekty są zachwycające, a niekiedy także zaskakujące. Nie da oprzeć się wrażeniu, że paznokcie ozdabiane w tym stylu są inspirowane malarstwem impresjonistycznym, na czele z pracami Claude’a Moneta (oczywiście z lekkim przymrużeniem oka).

Modne paznokcie na lato 2023: Watercolor nails – piękna i uniwersalna propozycja na lato

Ale, jak wspomniałyśmy na początku, watercolor nails są nie tylko piękne, ale również bardzo uniwersalne. Po pierwsze: każda i każdy z nas decyduje, jakie kolory zmiesza ze sobą (można oczywiście poprosić o pomoc profesjonalistkę czy profesjonalistę, by odpowiednio dopasować do siebie poszczególne barwy). Co więcej, kolorowa mieszanka może okazać się świetną bazą do urodowych eksperymentów i dalszych zdobień. Naszym zdaniem watercolor nails wyglądają świetnie w towarzystwie wypukłych linii bądź figur geometrycznych malowanych za pomocą srebrnego lakieru do paznokci (zobacz poniżej) albo płatków w odcieniach złota. 

Kieruj się tym, co lubisz i pamiętaj, że jedyne, co cię ogranicza, to własna wyobraźnia. 

Modne paznokcie na lato 2023: Watercolor nails – inspiracje 

Oczywiście to jeszcze nie koniec naszych propozycji. Jeśli potrzebujesz dodatkowych inspiracji, scrolluj dalej i sprawdź, jak popularne manicurzystki interpretują ten beauty trend na lato 2023.