Modny blond na 2023, czyli? Sprawdziłyśmy, jakie odcienie cieszą się teraz szczególną popularnością na wybiegach, na Instagramie, jak również wśród gwiazd. W tym roku królują ciepłe odcienie, w tym m.in. maślany, miodowy i karmelowy. Ale, spokojnie, znajdzie się także coś dla fanek oraz fanów chłodniejszych tonów. Na miano hitu zasługują kolory, których nazwy są inspirowane jedzeniem. Nie brakuje również nawiązań do popkultury. Oto nasze top 7 odcieni blondu na 2023 rok. Zainspiruj się.  

Modny blond na 2023 – maślany blond 

Maślany blond otwiera nasze zestawienie. Nie bez powodu. Jest to bowiem jeden z najbardziej hot kolorów włosów na ten rok. Jasny, ciepły, jednolity – gwiazdy, modelki oraz influencerki uwielbiają ten odcień i udowadniają nam, że może wyglądać naprawdę stylowo. A tym samym przekonują do niego coraz więcej osób. Planując metamorfozę, zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę. 

Modny blond na 2023 – karmelowy blond

Kim Kardashian chętnie eksperymentuje ze swoim wizerunkiem, w tym z włosami – zarówno ich długością, jak i kolorem. Niedawno odświeżyła swój look, co wywołało niemałe poruszenie (nie tylko) wśród jej fanów oraz fanek. Członkini klanu Kardashian-Jenner powróciła do karmelowego blondu, który – przypomnijmy – lansowała w 2009 roku. Jej zdjęcia w nowej fryzurze zrobiły furorę na Instagramie i TikToku. Natomiast caramel blonde dołączył do grona najmodniejszych kolorów włosów na 2023 rok. 

Modny blond na 2023 – miodowy blond 

O miodowym blondzie przypomniałyśmy sobie m.in. dzięki Belli Hadid, która tuż przed końcem ubiegłego roku przeszła spektakularną metamorfozę, a jej efektami pochwaliła się na Instagram Stories. Jedna z najpopularniejszych modelek na świecie porzuciła czekoladowy brąz dla jasnych, ciepłych i lekko przydymionych pasm. To ultra stylowa propozycja, obok której nie sposób przejść obojętnie w tym roku. Jest dość uniwersalna i pasuje do wielu typów urody. 

Modny blond na 2023 – złocisty blond

Nie zapominamy o fankach i fanach klasyki. Jeżeli należysz do tego grona, zwróć uwagę na złocisty blond. Uwielbiały go gwiazdy Złotej Ery Hollywood, a także ikony stylu z lat 90. ubiegłego wieku. Teraz znów jest o nim głośno. Przypomina wspomniany przed chwilą miodowy blond, ale jest od niego trochę ciemniejszy i głębszy, bardziej luksusowy. To zdecydowanie najbardziej elegancka opcja na naszej liście. 

Modny blond na 2023 – truskawkowy blond

Sydney Sweeney to kolejna gwiazda, którą będziemy inspirować się w 2023 roku. Gwiazda „Euforii” oraz pierwszego sezonu „Białego Lotosu” lansuje truskawkowy blond, czyli przepiękną mieszankę jasnych i rudych, lekko miedzianych tonów. To nowoczesna, a zarazem oryginalna propozycja. Do tego totalnie zgodna z trendami w koloryzacji włosów na ten rok. 

Modny blond na 2023 – perłowy blond

Jeśli chodzi o modny blond na 2023 rok, nie mogłybyśmy nie wspomnieć o perłowym odcieniu. Jest chłodny i bardzo, bardzo jasny – to ciekawa alternatywa dla platyny. Wygląda naprawdę cool, a to m.in. przez subtelny dodatek różowych tonów. Warto dodać, że perłowy blond przepięknie rozświetla skórę oraz oczy. Przypadnie do gustu osobom, które chcą odświeżyć swój wizerunek i szukają czegoś nieoczywistego. 

Zobacz także:

Modny blond na 2023 – lodowy blond 

Pozostajemy przy chłodnych odcieniach. W trendach w koloryzacji włosów na 2023 rok jest również icy blonde, o którym wspominałyśmy już kilka razy na Glamour.pl. Występuje pod jeszcze kilkoma nazwami, w tym m.in. Targaryen blonde czy winter white. Jak można się łatwo domyślić, w tym wypadku pasma są niemal białe. W poszukiwaniu inspiracji warto spojrzeć na kadry z seriali „Gra o Tron” oraz „Ród Smoka”. A przed spotkaniem z fryzjerem czy fryzjerką należy pamiętać, że taka koloryzacja może być bardzo obciążająca dla włosów. Właśnie dlatego proponujemy ją tylko osobom, które już teraz mają jasne włosy.