Moda plażowa często jest lansowana na równi z ubraniami prêt-à-porter podczas największych tygodni mody. Idealnym przykładem mogą być kolekcje wiosna-lato 2022 Chanel, Balmain, Isabel Marant i Dolce & Gabbana. Warto jednak wiedzieć, że podobnie jak moda ślubna, tak samo propozycję na plażę mają własne wydarzenie, podczas którego rodzą się trendy. Z tego powodu podsumowujemy propozycje z Miami Swim Week. Modny strój kąpielowy wiosna-lato 2022 dzięki zaprezentowanym kolekcjom można wybierać kierując się wieloma kryteriami. Model, kolor, wzór, materiał, a może ważna idea? Sprawdź, jakie trendy lansowali eksperci z dziedziny projektowania kostiumów kąpielowych!

[Strój kąpielowy wiosna-lato 2022]: Body positive

Najważniejszy trend dotyczy rewolucji, która na wybiegach stała się faktem. Do tej pory projektanci mody dopuszczali obecność pojedynczych modelek w większym rozmiarze, niż sztywny kanon piękna skupiony wokół sylwetki XS. Teraz to już jednak nie tylko symboliczny zabieg, ale coraz częściej norma. Moda jest dla każdego i pokazy coraz częściej stają się miejscem manifestacji tego. Zmiany nie ominęły także prezentacji kostiumów kąpielowych. Krągłe modelki prezentowały modne bikini na wiosnę-lato 2022 u takich marek jak: Sports Illustrated, Matte Collection, BFYNE i Maaji. To ważne w kontekście nie tylko konkretnych modeli, ale przede wszystkim uświadamiania, że rozmiar nie odbiera nikomu prawa obecności na plaży i noszenia tam tego, co mu się podoba. Bikini nie jest zarezerwowane dla osób noszących XS i pora, żeby każdy zdał sobie z tego sprawę raz na zawsze.

Bfyne Fot. Imaxtree

[Strój kąpielowy wiosna-lato 2022]: Bikini na sznurkach

Sznurki to jeden z największych trendów w modzie plażowej na 2022 rok. Widać je w wielu wydaniach. Popularne są góry od kostiumów z dodatkowymi paseczkami do przewiązania pod biustem. To propozycja między innymi z wybiegu Neena Swim.

Sznurki łączące górę i dół to ciekawy akcent kostiumów kąpielowych Sports Illustrated. Najczęściej jednak paski widzimy jako zastępstwo boków dołów i ramiączek gór. Ten trend jest mocno widoczny w kolekcjach Sports Illustrated, Matte Collcection i Neena Swim oraz Megan Mae. U dwóch ostatnich ten minimalistyczny trend świetnie współgra z transparentnymi spodniami, które są bardzo popularne w modzie plażowej.

Nia Lynn Fot. Imaxtree

[Strój kąpielowy wiosna-lato 2022]: Topy bez ramiączek

Góra od kostiumu kąpielowego to może niewielki kawałek materiału, ale za to dający projektantom ogromne pole możliwości. Z tego powodu designerzy lansują nowe ramiączka, dekolty, wycięcia, a także stawiają na asymetrię. Dzięki temu plażowy biustonosz czy top mogą przybierać rozmaite fasony. W kolekcjach na wiosnę-lato 2022 jest to bardzo mocno widoczne. Kwadratowe dekolty, krzyżujące się z przodu ramiączka i wycięcia pod biustem to tylko przykładowe trendy. Obok nich jest także inny model, który ma szansę stać się jednym z największych przebojów. Mowa o prostym topie bez ramiączek. Taką górę stroju kąpielowego lansowali Neena Swim, Luli Fama, Nia Lyn i Sports Illustrated.

Zobacz także:

Nia Lynn Fot. Imaxtree

[Strój kąpielowy wiosna-lato 2022]: Monokini

Monokini to wariacja na temat jednoczęściowego kostiumu kąpielowego. Takie modele charakteryzują się wycięciami po bokach, a te mogą przybierać rozmaite kształty. Inspiracje można znaleźć w kolekcjach Neena Swim, Sports Illustrated i Maaji. Według projektantów na tym jednak opcja dodania do plażowej stylizacji wycięć wcale się nie kończy. Kostiumy kąpielowe z efektem cut out na brzuchu pojawiły się na wybiegu u Boohoo, Nalu Swim i Luli Fama. Dzięki temu minimalistyczne i dobrze nam znane modele będą miały sporą konkurencję. Na tym przykładzie świetnie widać też, jak moda codzienna prezentowana podczas największych tygodni mody może pokrywać się z trendami dotyczącymi kostiumów kąpielowych.

Maaji Fot. Imaxtree

[Strój kąpielowy wiosna-lato 2022]: Panterka

Kostiumy kąpielowe, tak jak pozostały elementy garderoby, podlegają w każdym sezonie wielu zmianom. Projektanci mody zmieniają nie tylko ich fasony. Jakie wzory na kostiumach kąpielowych będą najmodniejsze w sezonie wiosna-lato 2022? Tu nie ma wątpliwości, że po raz kolejny dominują zwierzęce wzory. Te zresztą były także na liście modnych wzorów na wiosnę-lato 2022 w kolekcjach prêt-à-porter. Który z nich szczególnie mocno wpisał się w modę plażową? Zdecydowanie panterka. Kostiumy kąpielowe w cętki pojawiały się w kolekcjach Rosewater Swim, Honey Birdette i Camilla.

Honey Birdette Fot. Imaxtree

[Strój kąpielowy wiosna-lato 2022]: Pomarańczowy

Punktem wyjścia do poszukiwań modnego kostiumu kąpielowego może być jego kolor. Lista najpopularniejszych odcieni, którą na każdy sezon opracowuje Instytut Pantone jest długa. Dodatkowo do dyspozycji jest także kolor roku. Dzięki temu wybór jest dość duży. Jednak oglądając kolekcje kostiumów kąpielowych, nie mamy wątpliwości, że jeden z nich ma większe szanse, żeby zaistnieć w nadchodzących miesiącach.

W jakim kolorze wybrać kostium kąpielowy na wiosnę-lato 2022? Nie mamy wątpliwości, że strzałem w dziesiątkę będzie pomarańczowy. Ten ciepły i idealny na plażę kolor pojawił się na wybiegu Neena Swim, Sports Illustrated i BFYNE.

Bfyne Fot. Imaxtree

[Strój kąpielowy wiosna-lato 2022]: Robiony na szydełku

Ilość materiałów, z których szyte są stroje kąpielowe, nie jest szczególnie długa. Czasami jednak projektanci sięgają po mniej oczywiste rozwiązania. Tym sposobem w sezonie wiosna-lato 2022 bardzo popularne będą kostiumy kąpielowe robione na szydełku. Jednoczęściowe i dwuczęściowe modele pojawiały się w kilku kolekcjach. Można je było zobaczyć na wybiegu u Hale Bob, Liliana Montoya i Sports Illustrated.

Liliana Montoya Fot. Imaxtree

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.