Nie pamiętam żebym dostała tyle pytań o cokolwiek innego, co kiedykolwiek założyłam lub użyłam. O to zagadywała mnie niemalże każda napotkana dziewczyna. Czy to na spotkaniu prywatnym, służbowym czy przy kawie w firmowej kuchni. Tematem zainteresowała się nawet moja szefowa! Większość z nich była pewna, że to zasługa jakiejś uzdolnionej manikiurzystki (szach-mat!). A żeby uzyskać taki efekt nie tylko nie musiałam wychodzić z domu, ale w dodatku kosztowało mnie to mniej niż 10 zł. Dzięki Kinga!
 

Najlepszy lakier do paznokci z brokatem – dla niego zrezygnowałam z hybrydy!

Odkąd pamiętam malowałam paznokcie. Najpierw sama w domu, później regularnie chodziłam do salonu na hybrydowy manicure. Zawsze „coś” na nich miałam. Dlatego trudno było mi się przyzwyczaić, kiedy niedawno zmuszona złym stanem paznokci, musiałam odpuścić sobie hybrydę i jakikolwiek kolor. Zadbałam o pielęgnację, odżywki, wszystko wracało do normy. Rozważałam wielki powrót, kiedy koleżanka z redakcji Kinga (to ona m.in. przeprowadza dla Glamour.pl wywiady wideo z gwiazdami popularnych filmów i seriali!) poleciła mi absolutny hit z Rossmanna, który teraz ja rekomenduję każdemu. Do tego stopnia, że co spotykam dziewczyny, które pytały mnie wcześniej o paznokcie... okazuje się, że mają pomalowane je właśnie tym lakierem.

Modne paznokcie 2019: kwiatowy trend w manicure, który musicie przetestować tej wiosny

Znajdziecie go w szafie marki Miss Sporty, nazywa się Candy Shine, kosztuje 8,99 zł i dostępny jest w każdym Rossmannie w dwóch wersjach kolorystycznych. Ja wybrałam tę z dopiskiem Glitter Effect (nr 003), czyli bezbarwny lakier ze złotym brokatem z biało-czarno-czerwonymi drobinkami. I choć hybrydzie nie mówię „nie”, ostatnio nie używam niczego innego. Jest nie tylko wydajny, szybko schnie, ma bardzo dobrą cenę, ale przede wszystkim ukrywa wszystko. Dosłownie. Masz niezrobione paznokcie i skórki, nie miałaś czasu się tym zająć? Wystarczy kilka machnięć i okazuje się, że awaryjny manicure gotowy. Próbowałam dwóch opcji – nakładania po całości lub robienia tylko kleksów z brokatu. W obu przypadkach nie trzeba być mistrzem żeby wyglądało to super, bo efekt nierówności jest tu najfajniejszy, kiedy każdy paznokieć wygląda inaczej, ma inną ilość drobinek. A poza tym nie widać na nim wgnieceń ;) Jedna z koleżanek wypróbowała go jako warstwę wykańczającą jej manicure i nałożyła go na inny, nietransparentny lakier. Fajne rozwiązanie dla osób, które mają trochę więcej czasu.
 

Trendy 2019 – modne paznokcie z brokatem!

Projektanci i makijażyści jeszcze nie znudzili się tym trendem. Brokatowe paznokcie od kilku sezonów regularnie pojawiają się jako uzupełnienie looków modelek na światowych wybiegach. Podczas pokazów kolekcji na wiosnę 2019 mogliśmy je zobaczyć u m.in. Anny Sui, Kate Spade czy Tibi. Raz brokat pokrywał całe paznokcie, innym razem pojawiał się na nich w formie pasków czy delikatnych, nieregularnych pociągnięć.

Zobacz także: Modne paznokcie 2019: geometryczne wzory, brokat i biżuteryjne zdobienia, czyli trendy w manicure

Zresztą to, jak prezentuje się ten lakier możecie zobaczyć nawet na wideo promującym nowy numer!