Małgorzata Kożuchowska, Michał Czernecki i Agnieszka Grochowska to odtwórcy głównych ról w nowym serialu „Motyw”, który od 12 grudnia można obejrzeć w serwisie Player.pl. Serial „Motyw” to kolejna po „Pod powierzchnią” czy „Chyłka” produkcja, która najpierw dostępna będzie dla widzów Player.pl, a następnie pojawi się w ramówce stacji TVN. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2020.

„Motyw” to licząca 10 odcinków historia o miłosnym trójkącie, pozorach oraz kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie – Luiza (Małgorzata Kożuchowska), Czarna (Agnieszka Grochowska) oraz Maks (Andrzej Konopka). Całą trójkę poznajemy od sceny zbrodni w restauracji Meduza należącej do Luizy i Maksa, w której menadżerką jest Czarna. Tłem wydarzeń będą też tajemnice sprzed lat, a fabuła momentami przeniesie nas do końca lat 80. Co oznacza, że na ekranie pojawią się też młodsze wersje głównych bohaterów. Zagrali ich Bartłomiej Kotschedoff, Agata Turkot oraz Grażyna Sobocińska. Sprawę strzelaniny w gdańskiej restauracji zajmuje się komisarz Paweł Szulc  - w tej roli Michał Czernecki. To niezwykle zaangażowany śledczy ze sporym doświadczeniem, z dość skomplikowaną sytuacją rodzinną. Tych przysporzy mu sprawa Luizy, Maksa oraz Czarnej, na którą od razu padają podejrzenia. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kluczem do rozwikłania zagadki może być więc przeszłość, która pozwoli nakreślić tytułowy motyw.

Zobacz także: Rozmawiamy z Agnieszką Grochowską, grającą jedną z głównych bohaterek serialu „Nielegalni” Canal+! [WIDEO]

Z odtwórcami głównych ról, czyli Małgorzatą Kożuchowską, Michałem Czerneckim i Agnieszką Grochowską mieliśmy okazję porozmawiać o ich postaciach, miejscu akcji, która toczy się w pięknym Gdańsku, a także o tym, jak wspominają prace na planie. Dla Agnieszki Grochowskiej było to pierwsze spotkanie na planie z Michałem Czerneckim, a dla Małgorzaty Kożuchowskiej okazja do jej wspomnień, jakie wiążą się z młodością i Trójmiastem.

 W gwiazdorskiej obsadzie serialu „Motyw” znaleźli się także Andrzej Konopka (serialowy Maks), Olga Bołądź, Magda Walach, Adam Ferency, Magdalena Turczeniewicz, Maria Mamona i Mateusz Rusin. Producentem serialu jest DGA Studio i Jake Vision, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński na zlecenie dla TVN. Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej. Serial reżyseruje jeden z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia - Paweł Maślona.

Zobacz także: Znamy obsadę nowego polskiego serialu Netflixa „W głębi lasu”!