W 2023 roku to Letnie Brzmienia podróżują do publiczności, tym razem na dłużej i tylko raz. Przez 9 letnich weekendów, od czerwca do września, festiwal odwiedzi 9 miast, by dać publiczności okazję do przeżycia wyjątkowego muzycznego „rendez-vous”. W wakacje będziemy mogli zobaczyć się i usłyszeć weekendowo w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

W line-upie Letnich Brzmień pojawia się ich weteran, czyli MROZU, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, ale też przyjaciele i rodzinne spotkania”, oraz słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołącza też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz


BABIE LATO: wakacyjny projekt specjalny o czułości i zahartowanej kobiecości

BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące młode kobiety: Bovską, Margaret, Zalię oraz Mery Spolsky. Artystki są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. W projekcie pojawią się subtelna i o wielu talentach Bovska, wyrazista i oryginalna Mery Spolsky, szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz bezkompromisowa i odważna – Margaret. Artystki będzie też można usłyszeć na solowych koncertach.

Zobacz także:

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej zabawy z przyjaciółmi. – Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość.  Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single.

Subtelny POP, nastrojowe R’N’B i energetyczny FUNK

Szczerze ucieszy się też fanbase Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska. Kolejna gwiazda miłość publiczności zyskała dzięki swoim pełnym emocji kawałkom, które razem z zespołem świetnie przenosi na scenę. Mowa oczywiście o Kaśce Sochackiej. W klimat długich, letnich wieczorów z historiami o miłości czy siostrzeństwie wprowadzi Natalia Przybysz. Dla kontrastu, publiczność baunsować będzie z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem.

LemON na koncertach zaserwuje rockowo–alternatywną mieszankę dźwięków, Rosalie. zaprosi do świata R’n’B, a IGNACY zaproponuje subtelną odsłonę melodyjnego popu. Doświadczony muzyk, znany choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a funkowo pobuja Bartek Królik. Zgrabne łączenie elementów alternatywy i popu to domena duetu KARAŚ / ROGUCKI, niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski.
Ze świata elektroniki na letnich scenach pojawi się m.in. uznany duet producencki Smolik // Kev Fox, śląski elektro-popowy zespół The Dumplings i ciekawy, młody twórca TYNSKY. Piosenki pełne świeżości zaśpiewa Natalia Szroeder i coraz szerzej znane Faustyna Maciejczuk i Paula Roma. Do dobrej zabawy zaprosi pełen humoru WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk. W piękny nastrój wprowadzi publiczność znana z Domowych Melodii jucho, ale też artystka „w smutku czująca się najlepiej”, czyli Daria ze Śląska. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.


 

Harmonogram Letnich Brzmień 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice 
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa 
Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków 
Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła 
Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego 
Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera 
Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych 
Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice 
Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela 
Spotkajmy się w wakacje, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji.

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.