Akcja Converse City Forest

Sztuka współczesna coraz częściej jest platformą do podejmowania ważnych tematów. Co więcej, ma wpływ na nasz światopogląd, zachęca do dyskusji. Szczególną rolę odgrywa tu street art, czyli sztuka, która jest obok nas na co dzień. Nic zatem dziwnego, że marka Converse postanowiła wykorzystać ją, by poruszyć temat przełamywania barier, walczyć z dyskryminacją i afirmować różnorodność. Co więcej, przy okazji murale powstające w ramach globalnej akcji City Forest oczyszczają powietrze w miastach! Jak to możliwe? Otóż tworzone są przy użyciu farb fotokatalitycznych, które działają dobroczynnie niczym drzewa, których tak brakuje nam w miejskiej przestrzeni. Tego typu akcje odbyły się między innymi w Rio de Janeiro, Sydney, Mexico City. Teraz do dołącza do nich także Warszawa. Nowy mural na Brackiej stworzony na ścianie kamienicy Jabłkowskich ma moc oczyszczania równą tej, jaką ma 321 drzew!

Mural na Brackiej - kim są jego autorzy

Mural, który powstał w ramach City Forest na skrzyżowaniu Kruczej i Brackiej to efekt działania młodych twórców należących do międzynarodowej społeczności kreatywnych i zaangażowanych społecznie ludzi, którą od ponad dwóch lat rozwija Converse. Na ten moment All Stars to ponad 3000 osób z ponad 27 miast, od Los Angeles, przez Warszawę, po Limę. To społeczność wschodzących liderek i liderów, którzy inicjują pozytywne zmiany w sporcie, sztuce i kulturze, i którzy chcą mieć realny wpływ na zmiany w obszarach, w których progres jest najważniejszy: zrównoważony rozwój, otwartość, różnorodność i nieustający rozwój młodzieży.

@Bartecky i @Karolinagozdz to zaledwie dwudziestoparoletni twórcy z wieloma sukcesami na koncie. Przy mentorskiej współpracy z @Barrakuz stworzyli wyjątkowy obraz będący kolażem ich autoportretów. Jest to swego rodzaju miks cech różnych płci, który tworzy jedną niezwykłą postać, tym samym przełamującą płciowe ograniczenia, pokazując, że w różnorodności i indywidualizmie tkwi siła naszego społeczeństwa. 

@bartecky to ilustrator i artysta, który działa na polu sztuki querrowej. Na co dzień jest studentem Akademii Sztuk Pięknych, a jego prace inspirowane są w większości modą, kulturą queer i historią sztuki. Uważa, że strój nie ma płci, a każdy powinien nosić to, co naprawdę mu się podoba. Z kolei @karolinagozdz studiuje wzornictwo, interesuje się filmem, rozwija się jako modelka i jako artystka ze szczególnym nastawieniem na tworzenie obrazów. Postaci w jej pracach nie mają nadanej płci. Prezentują zarówno damskie, jak i męskie cechy. @barrakuz to artystka pracująca po raz kolejny przy tworzeniu murali Converse. Aktywnie walczy o równość na wszystkich płaszczyznach, co widoczne jest w choćby w jej popularnych kolażach. 

Mural na Brackiej - co go wyróżnia

Praca stworzona na Brackiej przez młodych artystów jest wyjątkowa jeszcze z jednego powodu. Dzięki technologii AR po zeskanowaniu kodu urządzeniem mobilnym mural ożywa i to w trzech różnych odsłonach przypisanych do artysty lub artystki. Do tego możemy poznać idee przyświecające im podczas tworzenia muralu. Oprócz AR możemy skorzystać też z dedykowanego filtra na Instagramie, dzięki któremu elementy muralu stworzą kolaż z naszą twarzą. Świetna zabawa i można poczuć się niczym dzieło sztuki!

fot. materiały prasowe

Konkurs Converse x Glamour

Zachęcamy was do wybrania się na Bracką, by zobaczyć wyjątkowy mural będący efektem współdziałania młodych artystów i Converse z bliska! Spieszcie się, bo jest on tam tylko do 29.04! Przy okazji możecie wziąć udział naszym instagramowym konkursie. Co trzeba zrobić? Masz dwie możliwości:

Zobacz także:

a) Zeskanuj mural na skrzyżowaniu ulic Brackiej i Kruczej w Warszawie. Zrobisz to przy użyciu filtrów „1 CityForest Bracka”, „2 CityForest Bracka” lub „3CityForest Bracka” dostępnych na profilu Instagram Converse.polska. Opublikuj post ze zeskanowanym muralem i napisz krótko, co przyjaznego ty dajesz od siebie dla środowiska. Oznacz swój post @converse.polska i @glamourpoland oraz #converse.polska. Pięć osób, które stworzą najciekawsze posty, wygrywają voucher na 1 parę butów Converse.

b) Lub zeskanuj swoją twarz używając do tego jednego z trzech dostępnych filtrów „CityForest All Stars”, które znajdziesz na profilu Instagram Converse.polska. Możesz się bawić filtrami naciskając palcem w ekran, a twoja twarz stanie się częścią sztuki. Opublikuj post ze zeskanowaną twarzą i napisz krótko, co przyjaznego ty dajesz od siebie dla środowiska. Oznacz swój post @converse.polska i @glamourpoland oraz #converse.polska. Pięć osób, które stworzą najciekawsze posty, wygrywają voucher na 1 parę butów Converse.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.