Są pewne popowe piosenki, które wydają się być wprost stworzone dla artystów, którzy je nagrali. „Toxic” Britney Spears, „We Found Love” Rihanny – właściwie nie trzeba podawać nazwisk wykonawczyń tych utworów, by wiedzieć, kto je śpiewa. Dla przykładu, w „Toxic” Britney Spears prezentuje typowy dla siebie styl i seksapil, który wydaje się być jej znakiem rozpoznawczym. Trudno wyobrazić sobie, że tego hitu nie śpiewa Spears. W muzycznym świecie to jednak zupełnie normalne, że piosenkę, która może stać się przebojem, oferuje się kilku artystom czy artystkom. Dopiero później poznaje ją publiczność. Oto lista dwunastu hitów, które pierwotnie miały wykonywać zupełnie inne osoby.

Wyobrażacie sobie Paris Hilton w piosence The Pussycat Dolls „Don’t Cha”?

„Myślę, że słyszałam tę piosenkę, ale nie w takim wydaniu, w jakim ją wszyscy znamy i kochamy” – powiedziała Paris jednemu z magazynów. „Gdybym usłyszała ją taką, na pewno skorzystałabym z okazji” – dodała.

Piosenka „Toxic” Britney Spears najpierw zaproponowano Kylie Minogue

Utwór, dzięki któremu Britney Spears otrzymała nagrodę Grammy mogła trafić w ręce Kylie Minogue. Mimo wszystko Kylie potem podkreślała, że nie żałuje tego, że to nie ona nagrała ten hit. 

Co powiecie na Beyoncé w „All About That Bass” Meghan Trainor?

Pamiętacie uroczą piosenkę „All About That Bass”. Tak, to było w 2015 roku! Czy uwierzycie, że mogła ją nagrać Beyoncé? Meghan Trainor wyznała, że wątpi, czy Bey w ogóle przeczytała maila z propozycją i odsłuchała utwór. Całe szczęście, że Meghan zdecydowała się sama zaśpiewać ten kawałek. Wie, o czym śpiewa!

„Shape of You” Eda Sheerana mogło być hitem Rihanny

5,4 miliarda wyświetleń na YouTubie – niesamowita liczba, która mogła należeć do Rihanny! Po tym jak Ed Sheeran skończył pisać „Shape of You”, pomyślał, że w tym utworze mogłaby się odnaleźć właśnie RiRi. I my uważamy podobnie! Ed początkowo pracował w studiu, pisząc dla innych artystów. Gdy sam zaczął być wokalistą, pomyślał „Chyba Rihanna tego nie zaśpiewa, prawda?”. A wyobraźcie sobie, że śpiewają to razem... Byłoby hot! Może jeszcze na to kiedyś wpadną!

Przebój Seleny Gomez „Come & Get It” został stworzony dla Rihanny

Czujecie, że Rihanny odnalazłaby się w tym utworze? Cóż, powstał z myślą o niej. Piosenka ostatecznie trafiła do Seleny Gomez. I stała się jej pierwszym hitem.

Flagowe piosenki Sii „Chandelier” i „Cheap Thrills” również mogły pojawić się w repertuarze RiRi

Znowu Rihanna... To kolejne utwory, które mogła mieć wśród swoich przebojów. Może uznała, że ma ich za wiele. Dobrze, że zgodziła się zaśpiewać „chociaż” „Diamonds” –  również autorstwa Sii.

Zobacz także:

„Let’s Get Loud” Jennifer Lopez miała zaśpiewać Gloria Estefan

Robi się gorąco. Obie artystki potrafią zrobić prawdziwie latynoskie show na scenie, ale to właśnie obłędnie tańcząca JLo zaśpiewała hit, który podbił cały świat. I to dzięki Glorii Estefan. Gloria napisała utwór dla siebie, ale ostatecznie uznała, że jest zbyt podobny do jej poprzedniego numeru i oddała go Jennifer Lopez. Na YT ma on 122 mln wyświetleń.

Nicole Scherzinger  odrzuciła „We Found Love” Rihanny i „Just Dance” Lady Gagi

Podczas jednego z wywiadów Nicole Scherzinger przyznała, że odrzuciła „We Found Love”, bo była zbyt zajęta i chciała zrobić sobie przerwę od muzyki tanecznej. Dodała również, że wraz z koleżankami z zespołu Pussy Cat Dolls odrzuciły „Just Dance”, którym nie pogardziła Lady Gaga.

„Rock Your Body” Justina Timberlake’a miał zaśpiewać Michael Jackson

Utwór „Rock Your Body” miał pojawić się na dziesiątym studyjnym albumie Michaela Jacksona, ale król popu odrzucił ostatecznie tę piosenkę. Zaadoptował ją na swojej debiutanckiej płycie inny uwielbiany wokalista - Justin Timberlake.

Sia wysłała tekst „Pretty Hurts” najpierw do Rihanny i Katy Perry. Dopiero potem trafił on do Beyoncé

Według „The New York Times”, Sia wysłała maila z utworem „Pretty Hurts” do Katy Perry, ale gwiazda nigdy nie odczytała jej wiadomości. Z kolei ludzie Rihanny przetrzymywali utwór przez wiele miesięcy, ale nigdy za niego nie zapłacili. Wtedy pojawiła się Beyoncé i zrobiła z niego hit.

A na koniec bomba. Absolutny hit Britney Spears „... Baby One More Time” był wcześniej podsuwany zespołowi TLC ! Czy możecie sobie to w ogóle wyobrazić?