Co trzeba zrobić, aby dorobić się ogromnego majątku przed czterdziestką? Wiedzą to z pewnością osoby, które znalazły się w najnowszym rankingu „Wprost”. Okazuje się, że najbogatsi Polacy przed 40. rokiem życia to nie tylko właściciele wielkich firm i spadkobiercy gigantycznych fortun. Na tegorocznej liście pojawiło się sporo postaci, które do wielkich pieniędzy doszły głównie dzięki swoim sukcesom sportowym. Co ciekawe, w zestawieniu nie brakuje również gwiazd internetu i celebrytów. Poznajcie najmłodszych milionerów i miliarderów w Polsce.

40 najbogatszych Polaków przed 40 w 2022 roku

Pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych Polaków przed czterdziestką w tym roku zajął urodzony w 1985 roku Tomasz Domogała. Jego majątek został oszacowany na 1,7 miliarda złotych.  Pochodzący z Katowic najmłodszy polski miliarder jest m.in. właścicielem Famuru, czyli największego polskiego producenta maszyn górniczych. Przez długi czas pozostawał także najmłodszym prezesem w Polsce. Jak podaje „Wprost”, jego ojciec, Jacek Domogała, powierzył mu zarządzanie wielkim holdingu przemysłowym, gdy ten miał zaledwie 25 lat.

Na drugim miejscu z majątkiem 1,6 mld zł znalazł się Wiesław Wawrzyniak. Podobnie jak zwycięzca rankingu, 34-latek również rozwija biznes rodzinny, budowany przez lata przez swoich rodziców. Należy do niego Grupa AWW, czyli największy polski producent alkoholu.

Podium zamyka 38-letni Tomasz Furman. Majątek współwłaściciela spółki Aflofarm, największego w Polsce producenta leków bez recepty, szacowany jest na 1,4 mld zł.

Najmłodsi milionerzy w Polsce – Lewandowscy, Szczęsny, Świątek, Friz i inni

W pierwszej dziesiątce rankingu nie zabrakło nazwisk znanych z pierwszych stron gazet. Na szóstym miejscu uplasowali się Anna i Robert Lewandowscy. Wspólny majątek sportowej power couple wycenia się na 625 mln zł.

Trzymają udziały w kilkunastu różnych spółkach. Produkują własną żywność, catering dietetyczny, kosmetyki, panele fotowoltaiczne, ekologiczne preparaty dla rolnictwa – wylicza „Wprost”.

Z kolei ósme miejsce zajął koszykarz Marcin Gortat – jedyny Polak w historii, który awansował do finału NBA. W rankingu znaleźli się też m.in. 32-letni Wojciech Szczęsny (19. miejsce, 130 mln złotych), 33-letnia Agnieszka Radwańska (24. miejsce, 103 mln złotych) i 32-letni Grzegorz Krychowiak (25. miejsce, 92 mln złotych).

Zobacz także:

Warto wspomnieć, że kolejny raz na liście znalazł się również założyciel internetowego projektu Ekipa, czyli 26-letni youtuber i influencer Karol „Friz” Wiśniewski.

Już po raz ostatni w zestawieniu pojawiła się Ewa Chodakowska. Sławna trenerka fitness i bizneswoman skończyła bowiem w tym roku 40 lat. Listę 40 najbogatszych Polaków przed 40. rokiem życia zamknęła zaledwie 21-letnia Iga Świątek. Zarobioną do tej pory na korcie przez młodą tenisistkę fortunę oszacowano na 45 mln zł.

40 najbogatszych Polaków przed 40 – TOP 10

  1. Tomasz Domogała
  2. Wiesław Jakub Wawrzyniak
  3. Tomasz Furman
  4. Mateusz Juroszek
  5. Maciej Popowicz
  6. Anna i Robert Lewandowscy
  7. Magdalena Mucha
  8. Marcin Gortat
  9. Edgar Łukasiewicz
  10. Monika Urbańczyk-Koral i Michał Koral