Magazyn Forbes po raz kolejny opublikował ranking najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood. I pierwsze miejsce w tym zestawieniu bynajmniej nie jest dla nas zaskoczeniem. Znalazła się na nim aktorka, która zagrała w jednym z największych kinowych hitów zeszłego roku, a dzięki roli w nim Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej miała od początku w kieszeni. Mowa oczywiście o Emmie Stone. 28-latka zarobiła w ostatnich 12 miesiącach 26 milionów dolarów, głównie za sprawą wspominanego wcześniej filmu La La Land Damiena Chazelle'a.

Zaraz za nią znalazła się 49-letnia Jennifer Aniston, która zarabia nie tylko na filmach (ostatnio oglądaliśmy ją m.in. w komedii Dzień Matki), ale również jako twarz takich marek, jak Emirates Airlines, Smartwater czy Aveeno. Podium zamyka w tym roku Jennifer Lawrence. W zeszłym roku to ona była najlepiej opłacaną aktorką na świecie, a na jej koncie znalazło się 46 milionów dolarów. Teraz Jennifer, którą już niebawem zobaczymy w nowym obrazie Darrena Aronofsky'ego, mother!, zarobiła prawie o połowę mniej - 24 miliony dolarów

Pozostałe aktorki na liście stworzonej przez magazyn Forbes odnotowały w ostatnim roku na swoich kontach bankowych już poniżej 20 milionów. Na czwartej pozycji znalazła się 46-letnia Melissa McCarthy (ostatnio Szefowa i Ghostbusters: Pogromcy duchów). Jesteście ciekawi, jaka suma znalazła się obok jej nazwiska oraz kto jeszcze znalazł się w rankingu? Zajrzyjcie do naszej galerii!