Moda to sposób wyrażania siebie zarówno w prawdziwym życiu, ale również w filmach i serialach. Odpowiednio dobrany strój pozwala widzom lepiej i szybciej poznać danych bohaterów. Serialowa garderoba jest skrupulatnie kompletowana przez stylistów po wcześniejszym i dokładnym zapoznaniu się ze scenariuszem produkcji i przeanalizowaniu sylwetki każdej postaci.

Nie raz było tak, że dany bohater został zapamiętany właśnie przez swój wyjątkowy styl ubierania się albo było kojarzony z danym elementem garderoby czy kolorem, tak jak w przypadku Cheryl Blossom z Riverdale, która niemalże zawsze ma na sobie coś czerwonego. Jeżeli znacie jej temperament, to doskonale wiecie, że czerwony kolor idealnie obrazuje charakter tej dziewczyny.

ZOBACZ TAKŻE: Tego serialu już nie obejrzycie... Netflix rezygnuje z kolejnej produkcji po 1. sezonie! >>>

Jak już prawdopodobnie zauważyliście, skupiamy się szczególnie na serialach dla nastolatek. Dlaczego? Ponieważ a) nadal chętnie je oglądamy i b) uważamy, że to ogromna sztuka ubrać nastolatkę tak, aby było to wiarygodne, było zgodne z jej charakterem, a jednocześnie dopasowane do całej fabuły serialu.

Właśnie dlatego postanowiłyśmy stworzyć listę tych najlepiej, wyjątkowo ubranych dziewczyn z amerykańskich produkcji, które mają swój legendarny styl. Pierwsze miejsce na naszej liście należy oczywiście do Blair Waldorf z Plotkary (którą kochamy pod każdym względem), ale znajduje się na niej również Carrie Bradshaw z Pamiętników Carrie – prequelu kultowego Seksu w wielkim mieście, poświęconemu 16-letniej Bradshaw – warto zobaczyć!

Nasze propozycje znajdziecie w galerii w galerii. Czekamy też na wasze pomysły – która z bohaterek seriali (lub filmów) dla nastolatek powinna również znaleźć się na tej liście?