Rankingi Wprost cieszą się zazwyczaj ogromnym zainteresowaniem czytelników. Pod koniec września 2019 na łamach popularnego tygodnika opublikowano zestawienie najbogatszych kobiet w Polsce. Wśród nich znalazły się Anna Lewandowska, Dominika Kulczyk i Ewa Chodakowska. Ranking ten jest publikowany niezmiennie od 2013 roku. Nowością jest natomiast zestawienie najbogatszych pisarzy w naszym kraju. Dokładnie takie zestawienie opublikowano kilka dni temu na łamach popularnego tygodnika. Ranking powstał na podstawie badań BookScan Polska autorstwa Nielsen Book Research (jednostki międzynarodowej agencji badawczej).

Najlepiej zarabiający pisarze w Polsce. Wśród nich Olga Tokarczuk i Blanka Lipińska

Wprost opublikował ranking najlepiej zarabiających pisarek i pisarzy w Polsce. Okazuje się, że dominują w nim kobiety! Wśród wyróżnionych w zestawieniu autorek i autorów znaleźli się między innymi Blanka Lipińska, Andrzej Sapkowski, Katarzyna Michalak Jakub Żulczyk i Katarzyna Bonda. Oczywiście w rankingu najlepiej zarabiających pisarek i pisarzy w naszym kraju nie mogłoby zabraknąć Olgi Tokarczuk. Jednak (ku zaskoczeniu wielu osób) noblistka uplasowała się „dopiero” na trzecim miejscu listy. Autorka takich pozycji, jak Prowadź swój pług przez kości umarłych czy Bieguni sprzedała blisko 500 tysięcy książek. To znaczy, że mogła zarobić nawet 909 tysięcy złotych. W TOP 10 znalazła się również Nela Mała Reporterka. Design jej książek dla dzieci, a przede wszystkim ich treść przekonuje nie tylko najmłodszych czytelników, ale również ich rodziców. Dzięki temu na konto 14-latki mogło wpłynąć około 350 tysięcy złotych.

Do kogo należy pierwsze miejsce w rankingu, a tym samym tytuł najlepiej zarabiającego pisarza (lub pisarki) w Polsce? Odpowiedź dla większości z was (prawdopodobnie) nie będzie zaskakująca. Na szczycie zestawienia tygodnika Wprost znalazł się bowiem Remigiusz Mróz. Autor uwielbianych przez Polaków kryminałów i thrillerów zarobił w tym roku prawie 2 mln złotych! Natomiast jego książki przeczytało około 1,3 mln osób.

Poniżej znajdziecie cały ranking Wprost. Sprawdźcie, jakie nazwiska znalazły się na liście najlepiej zarabiających pisarze i pisarek w naszym kraju.

Gwiazdy z największą liczbą fałszywych obserwatorów na Instagramie! Ariana Grande, Justin Bieber i Kylie Jenner w czołówce >>>

Najlepiej zarabiający pisarze w Polsce 2019 według tygodnika Wprost

1. Remigiusz Mróz

2. Blanka Lipińska

Zobacz także:

3. Olga Tokarczuk

4. Marta Galewska – Kustra

5. Anita Głowińska

6. Rafał Kosik

7. Nela Mała Reporterka

8. Katarzyna Michalak

9. Andrzej Sapkowski

10. Katarzyna Puzyńska

11. Ałbena Grabowska

12. Justyna Bednarek

13. Andrzej Pilipiuk

14. Andrzej Maleszka

15. Jakub Żulczyk

16. Jacek Piekara

17. Wojciech Chmielarz

18. Katarzyna Bonda

19. Magdalena Witkiewicz

20. Grzegorz Kasdepke