26 procent deklaruje, że choć raz szukało za ich pomocą drugiej połówki, a 19 procent przyznało, że jest aktualnie z związku z poznaną dzięki nim osobą. Mowa oczywiście o aplikacjach randkowych, a dane te pochodzą z przeprowadzonego w tym roku na zlecenie firmy Huawei badania Ipsos. Z innych analiz wynika, że liczba internetowych randkowiczów nieustannie przybywa i w 2020 roku ma to być liczba około 3,6 miliona Polaków. Te liczby mówią same za siebie, więc wcale nie dziwi fakt, że kolejnych aplikacji, które można ściągnąć na swój telefon w poszukiwaniu miłości, przygody czy każdej innej formy interakcji z drugą osobą, ciągle przybywa. Jakie są te najpopularniejsze? Co mają do zaoferowania swoim użytkownikom i która daje największą szansę, na poznanie kogoś ciekawego w wirtualnym świecie, by następnie, móc tę znajomość kontynuować w tym rzeczywistym?

Najpopularniejsze aplikacje randkowe

Tinder 

Tej apki chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Powstała w 2012 roku zdecydowanie jednak z najbardziej kojarzonych opcji mobilnych randek dostępna jest zarówno dla użytkowników systemu iOS, jak i Android. Do tej pory skorzystały z niej miliony, także z tego powodu, że obsługa Tinderajest bardzo prosta. A co za tym idzie, ci najbardziej poszukujący, naprawdę szybko i bez problemu mogą kogoś poznać. Jeżeli naprawdę nie wiecie, jak to działa, już tłumaczymy. Zakładacie konto, które możecie połączyć także ze swoim profilem na Facebooku, dzięki czemu osoba po drugiej stronie wie, co „lubicie” i jakich macie wspólnych znajomych, a następnie oceniacie, czy dana osoba jest w Waszym typie. Sporo osób robi to głównie po zdjęciu, często można się nieco rozczarować, kiedy zdecydujecie się spotkać z kimś w realu. Dlatego proponujemy zrobić mały reseach, czy ten przystojniak na zdjęciu, to czasami nie Jamie Dornan sprzed 10 lat. Albo jego umięśniona klata.

Czy Wasz zawód jest seksowny według Tindera? Oto najnowszy ranking! >>>

Badoo

Wspomniane na początku badania wskazały rownież, że to nie Tinder, a Badoo cieszy się wśród Polaków największym powodzeniem. Jak działa? Podobnie, jak Tindera, pobieracie ją za darmo (w tym miejscu warto wspomnieć, że płatne opcje, zwiększające szansę, na poznanie miłości życia oczywiście też są dostępne) i szukacie osób dostępnych w Waszej okolicy. Co ciekawe, Badoo startowało jako aplikacja Facebooka i głównie dzięki temu zyskało sporą popularność.

Bumble

Badoo to nie jedyna randkowa aplikacja na literę "b", ale nic się nie stanie, jeśli pomylicie ją z Bumble. Ta apka też pozwoli Wam znaleźć innych chętnych do randkowania oraz wybrać najbardziej interesującego kandydata lub kandydatkę jednym ruchem palca. Osoba ta trafia do puli osób znajdujących się w kręgu Waszego zainteresowania, ale jest jedna rzecz o której warto pamiętać. Abyście mogli nawiązać znajomość, Wasz wybraniec bądź wybranka musi odpowiedzieć w przeciągu najbliższych 24 godzin. Liczy się więc refleks, no i raczej nie ma tutaj miejsca na wątpliwości - albo chcecie się umówić, albo nie! 

8 rzeczy, których mężczyźni nie powinni robić na Tinderze >>>

Skout

Jeżeli nie Bubmle, to może Skout? To kolejna z opcji, dzięki której możecie kogoś szybko poznać, ale może nie koniecznie chcecie z tą drugą osobą planować od razu ślub, kredyt, dziecko i inne przyjemności. Skout to raczej propozycja dla tych, którzy chcą korzystać z życia, a dokładnie z życia kulturalnego w Waszej okolicy. Bo nie dość, że apka podsunie Wam ciekawe osoby, to również podpowie, gdzie wybrać się na interesującą wystawę, sztukę czy po prostu warto się pokazać, bo bywają tam aktualnie wszyscy (i nie tylko użytkownicy Skouta). 

Happn

Happn działa trochę inaczej, niż wyżej wymienione aplikacje. I jeśli mielibyśmy wybrać najbardziej romantyczną mobliną apkę randkową ze wszystkich aktualnie dostępnych, będzie to właśnie ta opcja. Dlaczego? Często zdarza Wam się odwrócić za kimś interesującym na ulicy, ale brakuj Wam odwagi, żeby coś z tym zrobić? Happn zrobi to za Was! Dzięki czujnikowi GPS namierza użytkowników znajdujących się w promieniu 250 metrów, przez co zwiększa Wasze szanse na to, że ta druga osoba też się Wami zainteresuje. Warunek jest jeden - oboje musicie kliknąć "crush", a następnie któraś ze stron oczywiście musi zacząć rozmowę. Co Wy na to? 

Która z najpopularniejszych aplikacji randkowych najbardziej do Was przemawia? Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze! 

Od teraz możemy całować się przez telefon! >>>