„Diabeł ubiera się u Prady” – 14 rocznica premiery!

„Diabeł ubiera się u Prady” to jeden z kultowych filmów o modzie. Powstał w 2006 roku na podstawie powieści Lauren Weisberger pod tym samym tytułem. Obraz nominowano do najważniejszych nagród branżowych, w tym do Oscarów. Duża w tym zasługa świetnej obsady na czele z Anne Hathaway w roli Andrei Sachs, Emily Blunt jako Emily Charlton oraz Meryl Streep, którą wyróżniono Złotym Globem za najlepszą rolę w komedii. Ekranizacja bestsellerowej książki jest aktualna do dziś, a kultowe teksty na stałe wpisały się do popkultury. Przypominamy je, bo właśnie dziś, 30 czerwca 2020 roku mija dokładnie 14 lat (tak, nam też trudno w to uwierzyć!!!) od premiery filmu. 

Kultowe cytaty z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”

Historia o dziennikarce, która otrzymała pracę asystentki redaktor naczelnej najważniejszego czasopisma o modzie, zdobyła serca widzów. Komediodramat odsłaniający kulisy pracy w branży zainteresował nawet tych sceptycznie nastawionych do takiego formatu, a spektakularna metamorfoza Andrei dała nadzieję wielu dziewczynom.

Chyba wszyscy pamiętamy scenę, w którym Miranda Priestley, naczelna magazynu Runway, dyskutuje podczas planowania kolejnego numeru czasopismach o trendach na nadchodzący sezon. To właśnie wtedy wypowiedziała ironiczną kwestię: „Kwiaty wiosną? Przełomowe” i posłała mrożący krew w żyłach wzrok swoim pracownikom. Jej bohaterka, przerysowane wyobrażenie o naczelnych modowych pism, jest najbardziej wyrazistą postacią filmu.

Z kolei jedną z naszych ulubionych postaci z „Diabeł ubiera się u Prady” jest zdecydowanie Emily, pierwsza asystentka redaktor naczelnej. I to jej kwestie zapamiętamy na długo – być może dlatego, że z wieloma się utożsamiamy. Poniżej znajdziecie najlepsze cytaty z filmu jako gify

Zobacz także:

That's all! PS Chyba już wiemy, co będziemy robić wieczorem.