Większości z nas gry planszowe i towarzyskie kojarzą się z dzieciństwem. Niesłusznie! Planszówki potrafią bowiem umilić wieczór również dorosłym. Wszystko zależy od tego, jakie gry wybierzecie. Nie uważacie, że miło byłoby zagrać z grupą znajomych w legendarne Monopoly, Scrabble, albo Chińczyka, a przy okazji powspominać dawne czasy? Jesteśmy pewne, że nie bylibyście znudzeni. Jednak poza klasykami, warto zainteresować się nowymi grami planszowymi i towarzyskimi. A tych na rynku nie brakuje – musicie nam uwierzyć. Sprawdźcie poniżej, które gry planszowe należą do grona najbardziej polecanych.

Najlepsze gry planszowe. Oto planszówki, w które musicie zagrać jesienią i zimą 2019

Wspominałyśmy już o takich klasykach, jak Monopoly, Scrable i Chińczyk. Te gry planszowe prawdopodobnie nigdy nam się nie znudzą. Ale wieczory oraz dni wolne równie chętnie spędzamy w towarzystwie Czółka (ta gra spodoba się amatorom klasycznych kalamburów) czy Pan tu nie stał. Ta ostatnia to propozycja dla wszystkich, którzy tęsknią za czasami PRL-u lub chcą poznać lepiej tamtejsze realia. Na odrobinę uwagi zasługuje również 5 Sekund. Jakie są zasady? Gracze muszą wymienić trzy rzeczy, albo nazwiska z danej kategorii, a to wszystko w zaledwie kilku sekund. Czas odmierza bezlitosna klepsydra! Natomiast fani Przyjaciół powinni zagrać w grę Trivial Pursuit Przyjaciele. Dzięki niej sprawdzicie, ile (tak naprawdę) wiecie o kultowym serialu. Na graczy czeka aż 600 pytań dotyczących fabuły Przyjaciół, a także głównych bohaterów – Rachel, Monici, Phoebe, Chandlera, Rossa i Joey’a.

Najlepsze gry planszowe – różne oblicza Monopoly

Trivial Pursuit Przyjaciele to nie wszystko. Fanów Przyjaciół z całą pewnością zainteresuje również gra Monopoly inspirowana sit-comem z lat 90. Twórcy (prawdopodobnie) najpopularniejszej planszówki na świecie zadbali również o fanów serialu Gra o Tron, Millenialsów, a nawet… smakoszy włoskiej kuchni, a konkretnie jednego dania - pizzy. Co ciekawe, w ofercie popularnych sklepów (np. w Empiku) znajdziecie Monopoly, których fabuła dotyczy poszczególnych miast w Polsce, między innymi Warszawy, Zielonej Góry, Krakowa i Rzeszowa.

Powstało Monopoly dla fanów „Króla Lwa”. Wiemy, gdzie możecie je kupić! >>>

Zaglądajcie do naszej galerii – na górze strony. Czeka tam na was kilkanaście gier planszowych do wyboru. Jesteśmy pewne, że spośród naszych propozycji wybierzecie przynajmniej jedną, w którą będziecie chcieli zagrać z rodziną lub przyjaciółmi. Miłej zabawy!