W idealnej kosmetyczce powinny się znaleźć wszystkie niezbędne produkty? Tak, ale "wszystkie" nie oznacza "dużo". Warto przemyśleć, które produkty faktycznie przydają się w ciągu dnia. Na pewno jest to puder. Polecamy szczególnie podkłady w formie kamienia lub pyłku, które sprawdzają się zarówno przy drobnych poprawkach, jak i przy nakładaniu świeżej warstwy makijażu. Docenisz to, gdy znów nie będziesz mogła wrócić do domu między pracą, a wieczornym spotkaniem ze znajomymi - nikt nie zorientuje się, że nowy makijaż wykonałaś w 5 minut w toalecie.

Zapomnij o bazach pod podkład, utrwalaczach makijażu, różnokolorowych korektorach i rozświetlaczach. To świetne produkty, ale do stosowania w domu, gdy mamy czas i warunki do wykonania bardziej skomplikowanego wizażu. 

Poza podkładem i pudrem (albo 2 w 1, w przypadku kompaktu), przyda ci się także produkt do demakijażu. Daruj sobie buteleczki z płynem lub pianką - kto ma ochotę je dźwigać i dodatkowo pamiętać jeszcze o wacikach? Zamień je na małe opakowanie nawilżanych chusteczek, np. Essence, które radzą sobie także z wodoodpornymi formułami. 

Wybierz swój ulubiony, uniwersalny odcień szminki lub błyszczyka i zawsze miej go przy sobie. Dobry, mocny odcień potrafi wydobyć z naszej skóry blask, który zwykle tracimy pod koniec dnia. Pomarańczowa lub różowa pomadka rozbudzi cię równie skutecznie, co czarna kawa. Poza szminką przyda ci się także balsam do ust. Wygładzi wargi przed nałożeniem pomadki - tylko na gładkiej powierzchni kolor wygląda tak, jak powinien. 

Nawet jeśli lubisz kolorowe kosmetyki, nie przesadź z ich ilością w podręcznej kosmetyczce. Poza szminką, cieniem w neutralnym odcieniu (polecamy taupe - mieszankę beżu i szarości, która pasuje dosłownie na każdą okazję i porę dnia) oraz eyelinerem (ten kosmetyk prawie zawsze wymaga wprowadzania poprawek) noś ze sobą róż do policzków. My uwielbiamy róże w formie sztyftów lub grubych kredek. Poszukaj produktu z wygodnym aplikatorem, np. Smashbox Blendable Lip & Cheek Color. Na jednym końcu znajduje się kolorowy sztyft do stosowania na usta i policzki, a na drugim gąbka do rozcierania koloru na skórze. 

Najważniejsza zasada w komponowaniu kosmetyczki? Im więcej produktów w jednym, tym lepiej. Potrzebujesz lusterka? Wybierz puder, który ma je w swoim opakowaniu. Pamiętaj też o oszczędzaniu miejsca i ciężaru. Stosuj małe, kompaktowe pędzle zamiast "domowego", obszernego kabuki, który stosujesz w swojej łazience. Wrzuć do kosmetyczki kilka patyczków higienicznych, które sprawdzą się przy rozcieraniu cieni, kreski na powiece i poprawianiu konturu ust po nałożeniu szminki. 

Jaki kosmetyk musi się znaleźć w waszych kosmetyczkach?