Międzynarodowe lotnisko Singapur-Changi po raz piąty z rzędu zostało wybrane najlepszym lotniskiem na świecie. W ogóle nas to nie dziwi. To wyjątkowy na skalę światową port lotniczy z elementami ułatwiającymi podróżnym oczekiwania na lot, których nie znajdziecie na żadnym innym lotnisku. Jest tam tyle udogodnień, że śmiało moglibyśmy tam zamieszkać.

Oficjalne otwarcie lotniska w Singapurze miało miejsce 29 grudnia 1981 roku, jednak od tego czasu obiekt jest ciągle powiększany i zmieniany, aby podnosić jego komfort. Jeszcze w tym roku otwarty zostanie czwarty terminal, a wszystko przez ciągle zwiększające się zainteresowanie tym lotniskiem - Singapur-Changi jest siódmym najbardziej ruchliwym obiektem na świecie w ruchu międzynarodowym (w 2015 roku obsłużono tam ponad 55 milionów pasażerów). I to właśnie dla nich budowane są coraz to nowsze udogodnienia zapewniające wygodę najwyższej klasy. 

Lotnisko Singapur-Changi nie tylko po raz kolejny zdobyło tytuł Najlepszego lotniska na świecie (tytuł przyznany na podstawie oceny satysfakcji podróżujących w różnych strefach lotniska - od strefy check-in aż do wyjścia z lotniska), ale także Najlepszego lotniska w Azji, i Lotniska, w którym najlepiej się wypoczywa

Na najlepszym lotnisku na świecie znajdziecie basen ukryty na dachu dostępny dla wszystkich podróżujących całkowicie za darmo, ogród z żywymi roślinami i motylami umiejscowiony w środku terminalu numer 3, kawiarnię Hello Kitty. Terminal 2 to istny park rozrywki z całodobowym kinem (oczywiście darmowym), placami zabaw dla najmłodszych i usługami SPA dla rodziców.

W 2019 roku lotnisko najprawdopodobniej zostanie powiększony o kolejny element. Tym razem będzie to park rozrywki o nazwie Jewel, w którym pasażerowie znajdą 300 restauracji i sklepów, a także główną atrakcję, którą będzie największy kryty ogród w Singapurze o nazwie Forest Valley z 40 metrowym wodospadem usytuowanym w samym środku zielonego raju. 

Lotnisko Singapur-Changi w plebiscycie o tytuł Najlepszego lotniska na świecie pokonało między innymi lotnisko w Monachium, Hong Kongu, Kopenhadze, Helsinkach czy w Barcelonie.