Emocje po zakończonym kilka dni temu Open'erze jeszcze do końca nie opadły, a my wciąż mamy apetyt na więcej. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jakie jeszcze muzyczne imprezy czekają na nas w tym roku. Najwięcej festiwali odbywa się latem i bardzo nas to cieszy, bo naprawdę jest w czym wybierać! Znajdzie się coś dla fanów muzyki hip-hopowej, popularnej oraz klasycznej. Miłośnicy cięższych brzmień również nie będą zawiedzeni. Jeżeli macie taką możliwość, zorganizujcie weekendowy wypad na którąś z poniższych imprez, a gwarantujemy, że będziecie się świetnie bawić.

Muzyka na żywo to według nas jedna z najlepszych rzeczy na świecie. Emocje i niesamowity klimat, jaki tworzy każdy festiwal, na długo pozostają w pamięci. Tegoroczny harmonogram muzycznych imprez w roku prezentuje się imponująco, a wydarzenia odbywają się w całym kraju, nie tylko w największych miastach takich jak Warszawa czy Kraków, ale także w tych mniejszych, m.in. w Kazimierzu Dolnym, Świdnicy i Dusznikach-Zdrój. Sprawdźcie poniżej, gdzie warto się wybrać i kogo posłuchacie na najciekawszych festiwalach w 2018 roku.

A$AP Rocky wystąpi na Kraków Live Festival 2018! >>>

Summer Jazz Festival Kraków, 24.06-5.08.2018 Kraków

Do poprzedniego roku widniał pod nazwą Letni Festiwal Jazzowy. Summer Jazz Festival, który odbywa się od ponad 20 lat w stolicy Małopolski, to największy festiwal muzyki jazzowej w naszym kraju. Co roku organizatorzy zapewniają ponad 100 koncertów zagranicznych i polskich artystów, które odbywają się w różnych miejscach w Krakowie, m.in. w Piwnicy pod Baranami, klubie Alchemia i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Filharmonii im. K. Szymanowskiego. W tym roku w ramach festiwalu zagrają m.in. Aflredo Rodriguez Trio, Charles Lloyd, The Marvels & Bill Frisell, Take 6 i Pharoah Sanders The Icon. Ceny biletów zaczynają się od 30 zł, a wstęp na część koncertów jest bezpłatny.

Festiwal Jazz na Starówce, 30.06-25.08.2018 Rynek Starego Miasta, Warszawa

24. edycja festiwalu w Warszawie w tym roku po raz kolejny przyciągnie artystów z całego świata! Na Rynku Starego Miasta wystąpią Festiwal muzyki jazzowej trwa 2 miesiące, a koncerty odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia. A najlepsze jest to, że wstęp na każdy koncert jest za darmo!

Kazimiernikejszyn, 13.07-20.07.2018, Kazimierz Dolny

To festiwal dla każdego, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i szalonych studentów. Line-up festiwalu w jednym z najpiękniejszych polskich miast zasilają rodzimi artyści, m.in. Dawid Podsiadło, Lao Che, Fisz Emade, Łąki Łan i Grubson. Bilety kosztują od 100 zł za wejściówkę jednodniową, 180 zł za 3-dniowy karnet, a za całość 200 zł.

Męskie Granie, 14.07-25.08.2018 cała Polska

Na czele Męskiego Grania w tym roku stoją Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i Kortez, a bilety na koncerty w 7 miastach w Polsce rozeszły się w błyskawicznym tempie i wyprzedały co do jednej sztuki. Oprócz wymienionej trójki, na występach w ramach Męskiego Grania pojawią się Daria Zawiałow, COMA, Kult, Mela Koteluk, Nosowska i Natalia Przybysz. Bilety kupicie w cenie

Rap Station Wolsztyn Festiwal, 13.07-14.07.2018 Wolsztyn

Festiwal w Wielkopolsce przyciąga najpopularniejszych artystów polskiej sceny hip-hopowej. W tym roku wystąpią m.in. Ten Typ Mes, Otsochodzi, Dwa Sławy, Łona i Webber oraz Białas. Wstęp na dwa dni wydarzenia kosztuje 110 zł, natomiast za bilety jednodniowe zapłacicie 60 zł.

Białystok New Pop Festival, 13.07.14.07.2018 Pałac Branickich, Białystok

Miejski Festiwal w przepięknej lokalizacji – w Pałacu Branickich w Białymstoku – zaprezentował imponujący line-up, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zagrają m.in. Kayah, Mrozu, Brodka, Nosowska, Natalia Nykiel oraz Albo Inaczej 2. Koszt biletów za jeden dzień wynosi 39 zł, a za cały festiwal – 65 zł.

Jarocin Festiwal, 13.07-15.07.2018 Jarocin

Gwiazdą kolejnej edycji kultowego festiwalu jest wokalista Sex Pistols, Johnny Rotten. Line-up to również mocna reprezentacja polskich artystów, m.in. Sztywny Pal Azji, Coma, Trupa Trupa, Apteka i Pogodno. Ale Jarocin Festival to nie tylko ciężkie brzmienia. Nad Odrą zagrają również Kękę, Quebonafide oraz The Dumplings z orkiestrą. Karnety kosztują 179 zł, a za 1-dniowe bilety zapłacicie 149 zł.

Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę, 20.07-22.07.2018 Plac Zebrań Ludowych, Gdańsk

Wystąpią m.in. Bedoes, Kaliber 44, Daria Zawiałow, Happysad, Strachy Na Lachy, Lao Che i Brodka. A oprócz koncertów odbędą się bitwy taneczne w czterech stylach: hip-hop, dancehall, popping i breakdance, a także turniej koszykówki.

Audioriver, 27.07-29.07.2018 Płock

Festiwal muzyki elektronicznej jest organizowany nad Wisłą w Płocku i co roku przyciąga tłumy fanów techno. W tym roku zagrają Agim, Błażej Malinowski, Tommy Four Seven i o wiele więcej! Karnet kosztuje 280 zł, a bilet jednodniowy 170 zł.

Festiwal Bachowski, 27.07-4.08.2018 Świdnica

Letni festiwal, na którym usłyszycie głównie kompozycje Jana Sebastiana Bacha, to coś dla fanów muzyki klasycznej, a karnet na wszystkie koncerty kosztuje 150 zł.

Pol'and'Rock Festival, 2.08-4.08.2018 Kostrzyn nad Odrą

Do niedawna Woodstock, w tym roku festiwal organizowany przez Jurka Owsiaka zmienił nazwę. Na koncerty wybierzecie się całkiem za darmo, a na głównej scenie nad Odrą wystąpią w tym roku m.in. Judas Priest, Goo Goo Dolls i Snowman.

OFF Festival, 3.08-5.08.2018 Dolina Trzech Stawów, Katowice

Festiwal organizowany przez Artura Rojka co roku gości gwiazdy sceny alternatywnej. Gwiazdami tegorocznej edycji są Charlotte Gainsbourg i M.I.A. Nie zabraknie również polskich artystów, m.in. Coals, Muchy czy Tęskno. Bilety na jeden dzień dostaniecie w cenie 190 zł, natomiast za karnet zapłacicie 370 zł.

Festiwal Chopinowski, 3.08-11.08.2018 Duszniki Zdrój

Wszystkie koncerty odbędą się w Dworku Chopina, a ceny biletów zaczynają się od 50 zł. W ramach festiwalu odbędzie się kilkadziesiąt koncertów, w tym recital fortepianowy Luigi Carroccia, Andrey'a Gunina oraz Alexandra Ullmana.

Rock In Summer Festival, 15.08.2018 Amfiteatr WCK Park Sowińskiego, Warszawa

Gwiazdami tegorocznej edycji jest zespół Cigarettes After Sex, Nothing But Thieves, Borns, Welshly Arms i Sonbird. Rock In Summer Festival powraca po 3 latach przerwy, a bilety na wydarzenie kosztują 159 zł.

Olsztyn Green Festival, 17.08-18.08.2018 Olsztyn

Na terenie plaży miejskiej odbędzie się 5. edycja mazurskiego festiwalu, na którym zagrają m.in. Brodka, Dawid Podsiadło, Coma, Kortez, Otsochodzi, Rosalie, Bitamina i Ralph Kaminski. Oprócz koncertów, festiwalowicze będą mogli wziąc udział w wydarzeniach, promujących zdrowy tryb życia. Bilety zaczynają się od 85 zł.

Kraków Live Festival, 17.08-18.08.2018, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Kraków

Tegoroczna edycja nie ma sobie równych jeśli chodzi o artystów hip-hopowych. Dwie największe gwiazdy, czyli A$AP Rocky i Kendrick Lamar wystąpią dla krakowskiej publiczności już w połowie sierpnia, a bilety na koncerty zaczynają się od 219 zł za jeden dzień, a cały karnet kupicie w cenie 379 zł.

Late Summer Festival, 1.09.2018 Meta Toru Regatowego Malta, Poznań

Zupełnie nowy festiwal, który startuje w tym roku z pierwszą edycją. W Poznaniu zagrają tacy artyści jak m.in. Nosowska i Daria Zawiałow, a gwiazdą jest Tom Odell, który powraca z nową płytą! Bilety dostaniecie w cenie od 149 zł.